Заміна материнської плати без переустановки Windows XP і Windows 7

Заміна материнської плати без переустановки Windows

В більшості випадків після заміни материнської плати Windows перестає завантажуватися. При завантаженні windows з'являється синій екран (BSOD) з помилкою STOP 0x0000007B. Це пов'язано зі зміною контролера шини ATA / SATA.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Справа в тому, що Windows не може самостійно змінити драйвер контролера при завантаженні. В результаті при завантаженні операційна система просто втрачає жорсткий диск і не може продовжити завантаження.

Постає питання: як зробити заміну материнської плати без переустановки Windows? Адже перевстановити Windows не складно, але при цьому загубляться всі програми і налаштування. А це часто неприпустимо!

способу замінити материнську плату без перевстановлення ОС три. Якщо у вас Windows 7, відразу переходите до варіанту 3

Варіант 1 — стара материнська плата робоча (Windows XP)

Якщо зі старою материнською платою можливо завантажитися в Windows XP, то потрібно замінити драйвера контролерів IDE і SATA на стандартні.

Для цього в диспетчері пристроїв відкриваємо властивості контролера (назва залежить від моделі материнської плати). на вкладці драйвер натискаємо кнопку оновити.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

На питання про підключення до інтернету для пошуку драйвера відповідаємо Ні, не цього разу і натискаємо далі. У наступному вікні вибираємо Установка з вказаного місця і тиснемо далі. У вікні параметрів пошуку драйвера вибираємо Чи не виконувати пошук. Я сам виберу потрібний драйвер і натискаємо далі.

У вікні вибираємо зі списку Стандартний двоканальний контролер PCI IDE і натискаємо далі.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Після завершення установки драйвера натискаємо Готово і перезавантажуємо комп'ютер.

Після завантаження перевіряємо в диспетчері пристроїв, Що встановлений стандартний драйвер контролера IDE і вимикаємо комп'ютер.

Якщо в списку вибору драйвера немає Стандартного драйвера контролера IDE (Наприклад у випадку з контролером SATA), можна просто видалити встановлений драйвер контролера старої материнської плати. Для цього в диспетчері пристроїв натисніть правою кнопкою миші на пристрої та виберіть у контекстному меню видалити. Після видалення вимкніть комп'ютер.

тепер зробіть заміну материнської плати на нову. Windows XP має завантажитися без всяких проблем. Після цього залишається лише встановити всі драйвера на нову материнську плату з диска і все!

Варіант 2 — завантаження зі старою материнською платою неможлива (Windows XP)

Другий варіант заміни материнської плати без переустановки Windows XP довше першого і використовувати його слід, якщо комп'ютер зі старою материнки не включається або завантаження неможлива. Нам знадобиться інсталяційний диск Windows XP. Якщо диска немає, можна скачати образ диска (WinXP Professional SP3 з інтегрованим пакетом драйверів контролерів жорстких дисків) тут і записати його на болванку CD-R, наприклад, за допомогою програми DeepBurner 1.9 (дистрибутив можна безкоштовно скачати тут).

для відновлення Windows XP після заміни материнської плати необхідно зробити наступне:

Встановіть нову материнську плату і підключіть всі пристрої.

Почніть завантаження з інсталяційного диска Windows XP. На першому екрані установки (рисунок нижче) натисніть ENTER, щоб приступити до установки Windows XP.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

На наступному екрані натисніть F8, щоб прийняти ліцензійну угоду.

Після цього програма установки зробить пошук встановлених операційних систем і виведе їх список.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Виберіть операційну систему для відновлення і натисніть кнопку R . Подальший процес не сильно відрізняється від звичайної установки Windows XP. Відмінності в тому, що програма установки не питатиме на який розділ жорсткого диска встановлювати ОС і не буде пропонувати ввести ім'я комп'ютера та ім'я користувача. Будьте готові ввести ліцензійний код Windows XP і активувати її після установки через інтернет.

Після завершення установки, необхідно встановити всі драйвера на нову материнську плату. Всі програми, файли користувача і налаштування операційної системи залишаться колишніми.

Варіант 3 — виправлення драйвера контролера IDE в реєстрі (Windows 7)

У разі заміни материнської плати без переустановки Windows 7 все трохи складніше. Попередні 2 варіанту не прокочують. Відновити Windows 7 за допомогою її оновлення з інсталяційного диска теж не вийде, так як запустити цю опцію тільки з уже завантаженої ОС.

Але не варто засмучуватися! Нам допоможе ERD Commander (качаємо образ CD-диска тут, або робимо завантажувальний флешку USB ERD Commander). З його допомогою ми внесемо корективи в реєстр Windows 7, необхідні для завантаження на новому контролері.

Приступимо! Завантажуємося з записаного диска або флешки. В меню завантаження вибираємо версію ERD Commander 6.5 for Windows 7.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Вибір версії ERD Commander для завантаження

На питання "Ініціалізувати підключення до мережі у фоновому режимі?" відповідаємо немає.

На питання "Перепризначити букви дисків." Відповідаємо Так.

Вибираємо розкладку клавіатури і тиснемо кнопку далі. Потім вибираємо зі списку нашу операційну систему і тиснемо далі.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Вибір операційної системи, до якої буде підключений ERD Commander

У разі, якщо попередня завантаження Windows 7 завершилася невдало, почнеться пошук проблемм завантаження.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Пошук проблемм в завантаженні Windows 7

натискаємо Відміна, Щоб не витрачати даремно час, так як це засіб відновлення запуску в разі зміни материнської плати не допоможе. На питання "Припинити усунення неполадок?" відповідаємо Так. Наступного повідомлення, що не вдалося усунути неполадки, які не лякаємося і натискаємо кнопку Готово.

У вікні вибираємо пункт Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Тепер запускаємо редактор реєстру.

Насамперед необхідно видалити гілку реєстру HKLM \ SYSTEM \ MountedDevices

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Тепер потрібно включити запуск сервісів, що завантажують стандартні драйвера контролерів IDE і SATA.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

відкриваємо гілку HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services в лівій частині редактора реєстру. Тепер перевіряємо наступні розділи в цій гілці: amdide, amdsata, amdxata, atapi, intelide, msahci, pciide. параметр Start у кожного повинен бути рівний 0х00000000 (0). Значення Start = 0 — запуск сервісу при завантаженні Windows. Якщо він дорівнює 0х00000003 (3) клацаємо два рази на ім'я параметра (Start) і міняємо значення на 0 (малюнок нижче) і натискаємо ОК.

Как сделать загрузочную флешку с драйверами для материнской платы

Після того як start буде встановлений в значення 0 у всіх зазначених вище розділів реєстру, закриваємо редактор реєстру і перезавантажуємо комп'ютер в звичайному режимі. У більшості випадків цього достатньо для вдалого завантаження Windows 7. Тепер потрібно встановити драйвера на нову материнку.

Якщо пророблені дії не допомогли і Windows 7 все одно не завантажується і видає помилку STOP 0x0000007b, значить необхідний драйвер контролера не завантажується. Спробуємо включити завантаження всіх відомих операційній системі драйверів.

Для цього ставимо значення параметра Start рівним 0 в наступних сервісах: adp94xx, adpahci, adpu320, aic78xx, amdsbs, arc, arcsas, elxstor, HpSAMD, iaStorV, iirsp, LSI_FC, LSI_SAS, LSI_SAS2, LSI_SCSI, megasas, MegaSR, nfrd960, nvraid, nvstor, ql2300, ql40xx, SiSRaid2, SiSRaid4, vhdmp, vsmraid, aliide, cmdide, nvraid, viaide .

Перезавантажуємо комп'ютер в звичайному режимі. ОС повинна завантажитися.

Завантаження Windows XP теж можна відновити аналогічним способом, але там все складніше і в цій статті я описувати не буду. Кому цікаво, можуть почитати тут.