Який фундамент вибрати для будинку з піноблоків

Фундамент для будинку з піноблоків

По ряду причин будівництво приватних будинків з штучних матеріалів з кожним роком набирає все більших обертів. На це впливає і естетичність споруд, і експлуатаційні характеристики (зокрема, показники теплоізоляції матеріалу), і витрати на проведення будівельних робіт. Однак багато індивідуальні забудовники ще на першому етапі стикаються зі, здавалось би, нерозв'язним завданням: який фундамент краще підходить для будинку з піноблоків? Сказати категорично «стрічковий», «плитний» або «стовпчастий», як мінімум, — неправильно. У даній статті ми спробуємо розглянути вибір виходячи з конкретних умов будівництва.

Від чого залежить вибір

При виборі конкретного типу для будинку з піноблоків або будь-яких інших будматеріалів, для нас важливі такі показники:

  • параметри грунту (склад, глибина промерзання, рівень грунтових вод);
  • навантаження від споруджуваного об'єкта (навантаження будинку, куди входить як надземна частина, так і власне підземна частина + навантаження від об'єктів, розташованих в будинку (меблі, комунікації, які проживають люди і т.д.) + навантаження від вітру, снігу);
  • витрати на будівництво і терміни зведення (в тому числі доцільність зведення конкретного типу).

Почнемо наш «розбір польотів» по ​​порядку.

аналіз грунту

Проведення професійних дослідницьких робіт складу грунту обходиться «в копієчку», тому багато, якщо не основне більшість індивідуальних забудовників, нехтують цією процедурою. Покладатися на думку сусідів, які замовляли подібні геологічні дослідження не варто — висока ймовірність, що на вашій ділянці грунт інший або поводиться інакше. Тому непогано на першому етапі пробурити свердловину глибиною близько 2,5 метра і взяти проби грунту на кожні 200 мм глибини. А ще краще, якщо подібні самостійні дослідження будуть проводитися відразу в декількох точках ділянки — так ви зможете адекватно оцінити «надра» своєї ділянки і остаточно визначитися. За умови, що підстава непучиністим або слабоздимистих, глибина промерзання невелика (до 1 метра) і грунтові води залягають на глибині від 2 метрів, цілком можна робити ставку на мелкозаглубленний стрічковий.

Ми вже позначили, що велике значення має рівень вод.Чим ближче до поверхні залягають ґрунтові води, тим менш ефективним і надійним стає стрічковий фундамент. У разі, коли грунтові води знаходяться на глибині 0,5-1 м зводити такий вид не рекомендується, тому що дане рішення ускладнюється додатковими роботами по облаштуванню дренажу для будівельної ділянки. Для таких хитких грунтів підійдуть плитні незаглиблений різновиди з монолітного залізобетону.

Однак нерідко забудовник стикається з ситуацією, коли грунт на ділянці залишає бажати кращого, а глибина, на якій знаходяться міцні виникненню здимань пласти перевищує 2 метри. Що вибирати в цьому випадку? Можна розглянути фундамент варіант, ось тільки таке рішення в основному застосовують для дерев'яного будинку. Несуча здатність паль коливається від 4 до 8 т (мова йде про сталевих гвинтових), тому при влаштуванні такого виду буде потрібно змонтувати палі з мінімальним кроком (не більше метра), після чого зробити обв'язку з моноліту. Можна обійтися і столбчатим бетонним фундаментом, але, знову ж таки, потрібно робити поправку на несучу здатність.

З огляду на те, що піноблоки — пористий матеріал, спорудження, построеннон з них, буде легше споруди, зведеного з цегли. Так, для порівняння, маса квадратного метра стіни з червоної цегли досягає 1800 кг, аналогічна площа із силікатної цегли і зовсім може «важити» 2 тонни. А ось квадратний метр блоків по масі досягає всього 900 кг. Разом, будинок буде як мінімум вдвічі легше об'єкта з цегли. У той же час, його маса майже в стільки ж разів більше маси дерев'яних будівель.

Вище ми пропонували три типи несучої підземної частини для найлегшого варіанта кам'яних будинків, зведених з пінобетонних блоків. Найчастіше будівельники віддають перевагу або монолітним стрічковим заглибленим, або плитних. Що стосується пальових (стовпчастих), то вони можуть бути застосовані для одноповерхових будівель. В цілому, кожне рішення розглядається індивідуально і залежить від цілого ряду другорядних факторів, тому давати чіткі рекомендації загального плану просто безглуздо і до того ж небезпечно.

Витрати на будівництво та терміни зведення

Найшвидший спосіб зведення — будівництво на палях (стовпах). Всі етапи можна здійснити самостійно або за допомогою двох-трьох друзів.На це піде максимум 2-3 дня ефективної роботи. Стрічкові заглиблення і плитні зводяться довше (закладка першого — довше) з огляду на проведення повномасштабних земляних робіт, установки опалубки, в'язки арматури, заливання бетоном і т.д. До того ж такий фундамент досягає достатньої міцності лише через кілька тижнів після його закладки.

За ціною самими витратними є заглиблення монолітні стрічкові і плитні види. Говорити конкретно, який з них обійдеться дорожче, можна тільки при розгляді конкретного проекту будинку. У той же час зведення пальового (столбчатого) дешевше, але, знову ж таки, все залежить від кількості використовуваних несучих елементів конструкції.

Відштовхуйтеся від власного проекту будівлі, проаналізуйте грунт, підрахуйте навантаження, оцініть вартість різних рішень і доцільність їх використання саме у вашому випадку. Тільки після цього приступайте до роботи!

Виготовлення будь-якої конструкції, навіть такий простий як мангал, має вестися з урахуванням наявних креслень. Можна взяти готові схеми, а можна відобразити на папері власні думки. В рамках нашої статті ми наводимо кілька креслень простих цегляних і металевих мангалів. При бажанні, ви завжди зможете модифікувати їх і створити неповторний виріб.

Сходи в будинку можуть бути вагомим дизайнерським елементом оформлення інтер'єру. Вашій увазі пропонується понад десяти варіантів дизайну сходів: від простого до складного. Деякі з ідей підійдуть для реалізації в невеликих дворівневих квартирах і дачних будівлях, інші будуть більш доречні в просторих котеджах. Вибирайте!

Кожен вид будматеріалу по-своєму гарний. Як позитивні, так і негативні риси проявляються в конкретних умовах використання. Думаєте над тим, що віддати перевагу для будівництва заміського будинку: газобетон або брус? Тоді має сенс докладно порівняти їх характеристики. Зіставляючи отримані дані, можна зробити правильний вибір!

з рівнем грунтових вод у нас в кооперативі все в порядку, він проходить на достатній глибині. Тому я мудрувати не став, зробив стрічковий фундамент. просто вже 4 роки після закінчення будівництва і все добре, дм варто, перекосів немає

Дуже своєчасна інформація. Якраз планувалося будівництво будинку з піноблоків на піщаному грунті.

© 2011-2014 Заборонено використання матеріалів сайту без згоди його автора.