Як зробити зовнішній і внутрішній кут стельового плінтуса без стусла: фото, відео про те, як вирізати і стикувати стельові плінтуса в кутах

Як зробити кут плінтуса без стусла

Акуратне розміщення стельового плінтуса і забезпечення красивих акуратних стиків є поширеною проблемою, з якою стикається кожна людина, що здійснює ремонтні роботи.

Способи формування кута

Існують різні методи, які дозволяють розібратися з цим питанням. Можна завчасно придбати в будівельному магазині спеціальні куточки або ж акуратні декоративні елементи, в які залишається просто вставити плінтус. Багато здійснюють підрізування «на око», але отримати бажаний результат в такому випадку вдається виключно при наявності солідного досвіду. Ще одна поширена рішення — використання стусла, що гарантує створення ідеального кута під 90º.

Вирізати ідеальний кут цілком можливо і без стусла

Однак вся складність полягає в тому, що знайти квартиру з бездоганно рівними стінами вдається вкрай рідко, а, відповідно, такі ідеальні кути вже не підійдуть.

Щоб отриманий результат виявився гідним, можна скористатися способом, який наведено нижче. Він відрізняється порівняльною простотою, що важливо, коли самостійно ремонт здійснюється вперше.

Для створення чудового стику потрібно використовувати:

  • дуже гострий ніж, який буде легко різати вживаний матеріал;
  • м'який, добре заточений олівець;
  • плінтус.

Порядок виконання робіт

  1. Необхідно щільно прикласти плінтус в стіні так, щоб він діставав до кута, і накреслити олівцем рівну лінію уздовж розміщеного елемента на стелі.
  2. Докласти плінтус з іншого боку кута і повторити попередню маніпуляцію.

Насамперед роблять розмітку

Відмітки роблять не тільки на стелі, але і на самому плінтусі

Отриманий зріз плінтуса повинен бути ідеально рівним

Як показує практика, цей спосіб дозволяє отримати неймовірно рівний і щільний стик. Якщо підійти до виконання робіт серйозно і постаратися зробити зріз максимально акуратним, можна не сумніватися, що навіть найменші зазори між окремими елементами будуть повністю відсутні.

Якщо так і не вдалося уникнути зазорів, то їх можна легко усунути шпаклівкою

Якщо ж уникнути утворення проміжку все ж не вдалося, його невеликий розмір не стане проблемою. Щоб замаскувати прикрий недолік, відмінно підійде шпаклівка, яка знайдеться в будь-якому будинку або квартирі, де проводиться ремонт.

Стики на зовнішніх кутах

Деякі приміщення відрізняються наявністю не тільки стандартних внутрішніх, але і зовнішніх кутів. Щоб плінтуса і в таких ситуаціях відрізнялися бездоганними стиками, можна використовувати цей же спосіб. Тільки в такій ситуації потрібно враховувати такі особливості:

  • проводити лінію олівцем слід не на стелі, а на стіні;
  • при розрізанні плінтуса, покласти його невідзначеними стороною на тверду поверхню.

Ці прості рекомендації дозволять створити дійсно привабливе і ідеально рівне прикраса стелі у вигляді цілісного плінтуса без найменших зазорів.