Як зробити щоб кулер ноутбука працював завжди

Чому сильно шумить (гуде) ноутбук

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

Часто багато користувачів, особливо ті, хто недавно придбав апарат задаються питанням «Чому ноутбук сильно шумить», Якщо ви придбали портативний комп'ютер в магазині, т. Е. Новий, то швидше за все, все в порядку, це його природний звук, який з'являється через обертання вентилятора всередині. У тому випадку якщо, вашого апарату більше року і раніше він не шумів, як зараз, йому може вимагатися чистка охолодження від пилу, докладніше про це нижче, тому що шум — непряма ознака перегріву, що в свою чергу, може привести до виходу з ладу. Якщо ваш ноутбук гуде сильніше, ніж інші, важливо знати, що шум кулера залежить від розмірів і форми лопатей, потужності портативного комп'ютера і розташуванням системи охолодження всередині корпусу, інакше кажучи 2 однакових за зовнішнім виглядом мобільних пристроїв можуть шуміти по різному, в залежності від потужності (чим потужніший, тим більше виділяється тепла, і вентилятору необхідно крутитися сильніше).

Якщо шум з'явився через 1-2 роки, а раніше його не було — це вже привід задуматися. Коли в момент завантаження операційної системи системи, при перегляді фільмів, запуску ігор та інших програм вентилятор починає дуже голосно працювати — значить, з ймовірністю 90-95%, пора чистити ноутбук від пилу, якщо раніше такого не було. Причому тут пил і що ще може бути крім пилу докладніше описано нижче.

Чому якщо голосно працює вентилятор це погана ознака

Якщо кулер сильно гуде — це ознака того, що температура всередині вище норми, тобто охолодження не справляється з покладеною на нього функцією охолодження, а при високих значеннях температур термін експлуатації комплектуючих значно скорочується і може привести до того, що перегорить чіп на материнській платі — наприклад чіп відеокарти, північного або південного моста, заміна, якого буде достатньо дорогим задоволенням. Як же розпізнати шумить чи ноутбук вище норми чи ні, описано нижче.

Чому шумить (гуде) ноутбук

Шуми, які видає лептоп можна розділити на 2 групи:

  1) Електричні, які з'являються під час проходження струму по конденсаторів і іншим електронним компонентам. Характерна особливість такого звуку — потріскування з певною періодичністю, тобто він швидко може пропадати, змінюватися, посилюватися.Якщо з моменту покупки потріскування не зусилля, то швидше за все, з пристроєм все в порядку. Звучання може змінюватися під навантаженням.

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

Наскільки сильно шумить кулер

Для того, щоб зрозуміти наскільки система охолодження забита пилом, необхідно виміряти температуру процесора, відеокарти за допомогою спеціальних програм, наприклад hwmonitor. Якщо в стані бездіяльності, тобто коли запущена тільки операційна система без додаткових програм і завантаженість процесора (показник можна подивитися в диспетчері завдань) не більше 50%, температура не повинна бути більше 75С, при навантаженні температура будь-якого датчика не повинна перевищувати 95С. Якщо ноутбук сильно гуде і значення температур перевищують описані вище кордону, — швидше за все, проблема в засміченні системи охолодження — вихід чистка ноутбука усередині, при цьому, не маючи досвіду по розбиранню подібної техніки, рекомендується звернутися до фахівців, в уникненні, поломок комплектуючих, ремонт яких недешевий. Якщо ваш ноутбук сильно шумить і, значення температур знаходяться нижче наведених вище меж, зовсім не означає, що справа не в пилу. Справа в тому, що робочі температури різних моделей різні, тому зверху вказані тільки високі кордону, застосовні для всіх апаратів. В середньому, сучасні моделі вимагають чищення раз в 1,5 роки, тому навіть якщо температури в нормі, а кулер сильно гуде рекомендується зробити профілактичну чистку.

Ще ознаки, коли вентилятор сильно гуде з-за пилу

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  1) Ноутбук відключається без попередження (тобто. Не народжуються таблички з помилками, а просто відбувається вимикання) під навантаженням, тобто коли ви починаєте грати в гру, дивитися фільм, спілкуєтеся по skype або запускаєте інші програми. У пристрої вбудовані датчики вимірювання температури всередині і, коли значення досягають критичних, апарат вимикається. Відключення може відбуватися і з іншої причини. Якщо перед відключенням на екрані з'явився напис про помилку, швидше за все, справа не в пилу і перегрів.

Неприродний шум кулера

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

Відразу варто обмовитися, що вентилятори ламаються вкрай рідко (в 90-95% випадків, допомагає чистка від пилу і мастило кулера). Вище були розглянуті моменти, коли є просто монотонний (постійний) звук. Нижче розглянемо випадок, коли в шумі присутні постукування, звуки схожі на скрегіт. Тут можна рекомендувати змастити кулер, але ймовірність того, що допоможе 50/50, тобтов половині випадків може допомогти, в іншій половині випадків допоможе тільки заміна вентилятора. Заміна дорожче профілактичної очищення в 2-3 рази, тому рекомендується спочатку виконати чистку, при необхідності, змастити кулер, а якщо не допоможе, тоді подумати про заміну. Також буває, що після чистки від пилу шум все одно залишається сильним, але рівномірним, в цьому випадку, приблизно в половині випадків може допомогти мастило.

Якщо шумить ноутбук, і у вас раніше не було досвіду з розбирання подібної техніки, рекомендується звернутися до фахівців, тому що вартість ремонту після пошкодження комплектуючих може бути в кілька разів вище ніж якісна чистка від пилу.

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Модель: Lenovo, B575. Більше 1 року гуде ноутбук. Дуже громко.Не знаю в чому справа, тому що не розбираюся.

відповідь:

  Привіт, для початку віддайте в Сервіс почистити від пилу.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, після розбирання ноутбука і чищення пилу при в ході в гру кулер починає дуже швидко працювати і відразу ж вимикається ноутбук в чому може бути причина? Модель DELL INSPIRON 5110

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, можливо погано почистили або замінили термопасту. Можливо пошкодили материнську плату.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Ноутбук дуже сильно гріється і на кожній програмі має великий показник навантаження на ЦП. Чистив багато разів, пилу завжди було багато, а температура завжди дорівнює приблизно 80 градусам, що можна зробити ще після чистки?

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, крім чистки і заміни термопасти можна видалити непотрібні програми, які запускаються при включенні і завантажують процесор, внаслідок чого він сильно гріється.

  Sony Vaio. Ноутбук сильно гуде, іноді з перервами, це через пил?

відповідь:

  Пил може бути причиною. Але можуть бути й інші причини.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Модель: ASUS, x552c. Гуде ноутбук, а точніше — кулер. Дійсно, дуже голосно і майже на постійній основі. Триває це близько місяця, температура перевіряв — все в нормі. Профілактичну чистку від пилу за все ноутбука проводив влітку. (За ідеєю, пилу не могло стільки набратися, щоб гудів так голосно). З якої причини гуде і що можна зробити?

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  За півроку навряд чи заб'ється пилом. Швидше за все, є програма або вірус, які вантажать сильно процесор, через що він гріється і вентилятор підсилює обертів. Подивіться "Диспетчер завдань", завантаження ЦП (центрального процесора) в стані бездіяльності не повинна бути вище 10-30%.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Добрий день. Порадьте як мені бути.Купив ноутбук 20дней тому. З самого початку роботи ноутбука іздаються якісь шелчка схоже на електричні як в розетці іноді бувають. Ці клацання то пропадають, то часто повторюються. У тиші взагалі не можливо дратують. Скажіть це Нармально явище для ноутбуків і якщо немає, то що мені робити?

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Здрастуйте, у деяких моделей таке буває, зокрема у Toshiba, можна сказати що це норма для них. Звук треба слухати, щоб оцінити наскільки він нормальний.

  Здрастуйте, у мене одного разу трапилася така ситуація працював ноут там кіно дивився, ще пару вкладок було відкрито і тут комп почав сильно шуміти дуже начебто щас злетить і серіал став перериватися і коли я хотіла закрити всі вкладки комп почав дуже тупити і довго не могла його вимкнути. Що це могло бути? спасибі за відповідь

відповідь:

  Привіт, в цей момент процесор був завантажений на 100% сторонньою програмою або через помилку операційної системи. Від завантаженості від нагрівання і як наслідок — збільшення швидкості вентилятора.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Добрий день. У мене Макбук Про 2011 року. Працював безшумно якийсь час, а тут прямо під час роботи почав сильно шуміти, як ніби на всю міць працює кулер. Підкажіть, в чому може бути проблема? Пил і температура відразу навряд чи, тому що був майже холодний.

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, шуміти може Dvd диск, несправний вентилятор. Якщо ноутбук майже холодний, швидше за все, ви маєте рацію, що пилу немає, але в той же час є невелика ймовірність, що поріг спрацьовування вентилятора змінився програмно при оновленні операційної системи.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Вітаю! Купила ноутбук hp і виявилося, що під час роботи в правому нижньому кутку він шарудить. Це нормально? Все працює добре, тільки ось шуршанье це (((

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Вітаю! Треба слухати. В тому кутку може бути жорсткий диск, які після першого включення близько тижня може працювати більш активно, ніж зазвичай.

  Чому коли я вмикаю музику або відео я не чую чіткого звуку а точніше просто шум підкажіть це накрився динамік?

відповідь:

  Привіт, можливо, але швидше за все справа в операційній системі, тому що динаміки дуже рідко ламаються.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Здрастуйте, скажіть будь ласка, що робити якщо кулер шумить в ноут. Acer більше двох років третій рік, кулер кожен день шумить виходить тепле повітря. Що робити?

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, в першу чергу, почистіть від пилу в Сервіс центрі, швидше за все, цього буде достатньо.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Шум вентилятора сильний без навантаження, іноді дребежаніе, немає двох лопатей, чистка не помогла.Мінут 20 знаходження в інеті і він повністю зависає.

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, потрібна діагностика. Спробуйте переставити операційну систему, якщо не допоможе шукайте проблему в материнській платі або вентиляторі.

  Добрий день. Гуглю цілий день — не знаходжу відповіді. Кулер працює на повних обертах. Повітря йде холодний. Пилу немає (почищений). Температура ядер 37-38. При переході в сплячий режим кулер не вимикається. DELL VOSTRO 1310. Дякуємо за допомогу.

відповідь:

  Добрий день. Якщо не вимикається в сплячому режимі — шукайте проблему в операційній системі, це часто зустрічається, може бути навіть з-за того, що не натиснута кнопка вимкнення інтернет. Якщо працює на повній то варіанти 2: а.) Є програма, яка у фоновому режимі сильно вантажить процесор, він починає грітися і кулер збільшує обороти, см. В диспетчері завдань завантаженість процесора. б.) Знос вентилятора, буває рідко, близько 1-5% випадків, допомагає заміна, дуже рідко мастило.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Здрастуйте, у мене таке питання чому коли я включаю ноутбук з куллера йде потік повітря це добре чи погано

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, добре, це означає, що система охолодження не забита пилом.

  Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Нещодавно почав робити так: ноут працює спокійно і один з'являється скрегіт, коли ноут потресті звук зникає, але тепер це не допомагає

Как сделать чтобы кулер ноутбука работал всегда

  Привіт, скрегіт від лопатей вентилятора (допомагає заміна кулера) або диска в DVD приводі.