Як відключити вбудовану відеокарту

Як відключити вбудовану відеокарту

Це теж може бути Вам цікаво:

В інструкції нижче описано кілька способів відключити вбудовану відеокарту на ноутбуці або комп'ютері і зробити так, щоб працювала тільки дискретна (окрема) відеокарта, а інтегрована графіка не задіялася.

Для чого це може знадобитися? Насправді, мені не доводилося зустрічати явної необхідності відключення вбудованого відео (як правило, комп'ютер і так задіє дискретну графіку, якщо ви підключаєте монітор до окремої відеокарти, а ноутбук вміло перемикає адаптери за потребою), але бувають ситуації, коли, наприклад, гра не запускається під час включеної інтегрованої графіку і подібні до цієї.

Відключення вбудованої відеокарти в БІОС і UEFI

Перший і самий розумний спосіб відключити інтегрований відеоадаптер (наприклад, Intel HD 4000 або HD 5000, в залежності від вашого процесора) — зайти в біос і зробити це там. Спосіб підходить для більшості сучасних настільних комп'ютерів, але не для всіх ноутбуків (на багатьох з них просто немає такого пункту).

Сподіваюся, як зайти в БІОС ви знаєте — як правило, досить натиснути Del на ПК або F2 на ноутбуці відразу після включення живлення. Якщо у вас Windows 8 або 8.1 і включена швидке завантаження, тобто ще один спосіб потрапити в БІОС UEFI — в самій системі, через Зміна параметрів комп'ютера — Відновлення — Особливі варіанти завантаження. Далі, після перезавантаження буде потрібно вибрати додаткові параметри і там відшукати вхід у вбудоване ПО UEFI.

Розділ БІОС, який потрібно, звичайно зветься:

  • Peripherals або Integrated Peripherals (на ПК).
  • На ноутбуці може бути майже будь-де: і в Advanced і в Config, просто шукаємо потрібний пункт, що має відношення до графіку.

Саме функціонування пункту для відключення вбудованої відеокарти в БІОС також буває різним:

  • Досить просто вибрати пункт «Відключено» або «Disabled».
  • Потрібно виставити PCI-E відеокарту першою в списку.

Всі основні і найбільш поширені варіанти ви можете побачити на зображеннях і, навіть якщо зовні у вас БІОС відрізняється, суть не змінюється. І, нагадаю, що подібного пункту, особливо на ноутбуці, може і не бути.

Використовуємо панель управління NVIDIA і Catalyst Control Center

У двох програмах, що встановлюються разом з драйверами для дискретної відеокарти — NVIDIA Control Center і Catalyst Control Center також можна налаштувати використання тільки окремого відеоадаптера, а не вбудованого в процесор.

Автор рекомендує прочитати:

  • Комп'ютер гальмує — що робити і чому це відбувається?
  • Кращі безкоштовні програми на кожен день
  • Як підключити ноутбук до телевізора (для перегляду відео та ігор)
  • Як роздавати Інтернет по Wi-Fi з ноутбука
  • Як дивитися ТБ онлайн безкоштовно

Для NVIDIA пункт такого налаштування знаходиться в параметрах 3D, причому ви можете встановити бажаний відеоадаптер як для всієї системи в цілому, так і для окремих ігор і програм. У додатку Catalyst аналогічний пункт є в розділі Power або «Харчування», підпункті «Перемикна графіка» (Switchable Graphics).

Відключення за допомогою диспетчера пристроїв Windows

Якщо у вас в диспетчері пристроїв відображається два відеоадаптера (це не завжди так), наприклад, Intel HD Graphics і NVIDIA GeForce, ви можете відключити вбудований адаптер, клікнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши пункт «Відключити». Але: тут у вас може вимкнутися екран, особливо якщо ви це робите на ноутбуці.

Серед способів вирішення — просте перезавантаження, підключення зовнішнього монітора по HDMI або VGA і настройка параметрів відображення на ньому (включаємо вбудований монітор). Якщо нічого не спрацьовує, то пробуємо в безпечному режимі включити все, як було. Загалом, цей спосіб для тих, хто знає, що робить і не переживає через те, що можливо потім доведеться помучитися з комп'ютером.

А взагалі, сенсу в таких діях, як я вже писав вище, на мій погляд в більшості випадків немає.

А раптом і це буде цікаво:

А чому б не підписатися?

Розсилка нових, іноді цікавих і корисних, матеріалів сайту remontka.pro. Ніякої реклами і безкоштовна комп'ютерна допомога передплатникам від автора. Інші способи підписки (ВК, Однокласники, G +, Facebook, Twitter, Youtube)

Коментарі (36) до Як відключити вбудовану відеокарту

21.12.2015 о 01:22

спасибі велике-маківку ламав че ж робити-не бачить і все ..

13.01.2016 о 16:34

На жаль в усьому биосе не зміг знайти де переключається відео карта і взагалі не зміг знайти ні вбудовану не своє нвідія, а зайти в нвідія менеджер теж не вийшло так як комп її не бачить

23.12.2016 о 15:52

Здрастуйте, у мене ноутбук lenovo g500, Windows 7, в ньому 2відеокарти: intel 4000 і radeon 8750m, в биосе хотів вимкнути вбудовану тобто intel, і залишити тільки дискретну, але там немає можливості залишити тільки дискретну, можна тільки залишити вбудовану або відразу дві (uma graphics і switchable graphics), при роботі двох, ігри запускаються на intel! Питання: як запускати гри на потрібної відеокарти в цьому випадку?

24.12.2016 в 6:57

Ви впевнені, що на Intel запускаються?

Якщо так, то: чи встановлені всі оригінальні системні драйвери (чіпсет, Intel Management Engine і ін.) Для вашого ноутбука саме з сайту Lenovo під вашу модель?

03.01.2017 о 17:28

Привіт купив відеокарту. Минулого відеокарти був роз'єм під кабель монітора, в новій немає і коли підключаю кабель від монітора до материнської, то зображення немає, в чому може бути проблема? У биосе міняв, але працює вбудована пам'ять

04.01.2017 в 08:38

Добрий день. Тут вам в будь-якому випадку потрібно підключати до нової відеокарти монітор, щоб саме вона була задіяна (то, що описано в статті вам не підійде, це для ноутбуків).

Якщо виходу потрібного немає — подивіться, а чи є інші входи на моніторі (тоді тільки кабель купити). Інакше — або шукати адаптер, або новий монітор.

18.01.2017 о 13:38

насправді є одна проблема на ноут. відеокарти самі по собі перемикаються, через це постійні фризи 1-1.5 сек. чи варто відключати дискретну через диспетчер?

19.01.2017 о 11:02

спробувати можна, але не впевнений, що в цьому справа (що фризи через це). Може і перегрів який або ще щось.

21.01.2017 о 19:23

точно не через перегрів … а може бути через те, що блок живлення не рідний?

22.01.2017 о 08:40

В теорії можливо, якщо потужність недостатня.

22.01.2017 о 09:08

просто почалося це після того як я вінду перевстановив. що робити не знаю … help pls ..

21.02.2017 о 19:55

Привіт, згорів блок живлення, поставили інший, тепер за місце основної відеокарти (Geforce) працює вбудована, від Intel, але при цьому кулер на відеокарті крутиться, що робити?

22.02.2017 о 09:10

Додаткове харчування до відеокарти підключили (просто на багатьох це потрібно)? Монітор до дискретної відеокарти підключений?

03.04.2017 в 00:28

Добрий день. як виправити некоректно перемикання відеокарт NVIDIA? при включенні 3д додатки відеокарта починає нагрівати блок живлення ПК, пройде деякий час і нагрів припиняється. як налаштувати включення дискретної відеокарти NVIDIA не маючи в наявності додатки 3д?

03.04.2017 в 8:11

Добрий день. Тут я не зрозумів, що ви маєте на увазі і чого потрібно домогтися.

03.04.2017 о 16:55

у драйвера NVIDIA є список програм в параметрах відеокарти. як я зрозумів на кожну з цих програм в списку є налаштування і вони збережені десь на диску і коли ця програма включається то автоматично вступають в силу ці настройки збережених параметрів. дуже часто буває що треба працювати з додатком 3д якого немає в цьому списку і коли ви вмикаєте цей додаток то дискретна відеокарта проста не включається і починає нагріватися вбудована відеокарта і тому нагрівається ще і блок живлення.питання: як внести в цей список додаток з яким будите працювати щоб дискретна відеокарта включалася відразу як ви запустили цю програму? (Бажано без використання інтернету) або розкажіть інший спосіб включення дискретної відеокарти при запуску будь-якого 3д додатки, бажано щоб настройка на це додаток була теж без використання інтернету.

04.04.2017 о 08:41

Вона і так включається всюди, де підтримується. Наявність або відсутність програми в списку GeForce Experience не говорить про те, що та програма, яка там відсутня, запускається з вбудованим графічним адаптером. А в цьому списку — в основному гри, для яких Nvidia зі свого боку може запропонувати оптимізовані налаштування продуктивності.

04.04.2017 о 14:15

ось саме щоб NVIDIA запропонувала оптимізувати настройки до невідомої їй 3д додатком це додаток треба спочатку запустити а це загрожує виходом з ладу вбудованої відеокарти.

бо коли ви невідоме 3д додаток запускаєте вона запускається з вбудованою відеокарти а потім вже програма оптимізації графіки NVIDIA, оптимізує настройки відеокарти або включає іншу відеокарту наприклад з оптимальними настройками (це я так зрозумів).

бо буває що автоматично не включається дискретна відеокарта при включенні 3д додатки такі випадки були і є.

відеокарта включається тільки через деякий час це як я зрозумів і є оптимізація NVIDIA яке вона запропонувала, але до цієї оптимізації 3д програма нагрівала і вбудовану відеокарту і блок живлення.

так як в ручну вписати шлях \ програму в цей список програм в NVIDIA щоб запускається 3д відразу включалася на дискретній відеокарті? або опишіть будь ласка як налаштувати перемикання відеокарт з дискретної відеокарти на вбудовану при добуванні дискретної і на оборот при установці дискретної відеокарти щоб відключалася вбудована і включалася дискретна. або опишіть щоб включалася дискретна відеокарта при виконанні якогось дії наприклад вихід в інтернет щоб включалася дискретна відеокарта, або що та схоже.

05.04.2017 о 08:29

1. Ні, NVIDIA може не пропонувати оптимізувати ВСЕ 3D програми, в основному тільки гри (тобто наприклад в списку додатків ви не побачите фотошопа, якщо тільки у вас не NVIDIA Quadro, але він буде працювати з дискретною відеокартою), при цьому вони будуть працювати на дискретній відеокарті і відбуватися це буде автоматично вже при першому запуску.

2.Система сама визначає, яку відеокарту використовувати, і майже завжди це — дискретна відеокарта, крім роботи просто з інтерфейсом Windows. Дискретна відеокарта підключається коли додатки починають використовувати системні бібліотеки DirectX, OpenCL і інші, пов'язані з графікою.

3. Найімовірніше, у вас спочатку невірні припущення — не може інтегрований відеочіп викликати помітний нагрів чого-небудь. Він є частиною процесора (тобто ніякого відношення до блоку живлення не має). Тобто ви вирішили що «використовується інтегрована відеокарта, тому гріється», а з величезною ймовірністю справа якраз в іншому: «використовується дискретна відеокарта, тому гріється» (а це якраз звичайне явище).

Але ви можете перевірити, використовуючи програми для перегляду температури компонентів комп'ютера.

05.04.2017 о 18:04

Вітаю! У мене ноутбук Samsung NP300E5C з двома відеокартами Intel і Nvidia 620m

Зараз граю в гру класу ААА, стало питання про те щоб працювала тільки відео карта 620M, перемикав в Панелі Nvidia, але не був упевнений що саме вона використовує цю відео карту, як подивитися яку відео карту використовує програма?

Хотів відключити відео карту в Bios, але там такого меню не було,

Вирішив відключити її через Диспетчер пристроїв, при відключенні екран відключився (хоча в налаштуваннях Nvidea була обрана в усіх пунктах саме вона).

Після перезавантаження зміни залишилися в силі, комп'ютер працював від Nvidia 620M, екран став яскравішим, але при перетягуванні вікон залишався шлейф від вікна, вікно йшло не плавно, встановив свіжі дрова, але Панель Nvidia відмовляється запускається, в доп налаштуваннях комп'ютера все включено, також не виходить отримати оцінку системи, видає помилку, тільки при включенні відеокарти Intel все стало працювати нормально,

Це моя відео карта Nvidea неправильно працює? може проблема в іграх саме через неї? не знаю як перевірити і виправити, підкажіть!

06.04.2017 в 8:34

Олександр, все у вас правильно працює, просто не завжди на ноутбуці можна просто ось так взяти і відключити інтегроване відео і працювати тільки з дискретним (а спроба відключення призводить до проблем як у вас).

А перевірити, чи дійсно гра використовує NVIDIA можна в панелі управління NVIDIA. Якщо там включено — то все ок, навіть якщо ви не впевнені.

06.04.2017 о 15:05

Dmitry я вам розповім випадок який був і по чому я вирішив що це через неправильного перемикання відеокарт.на комп'ютері немає цього 3д додатки, запускав портативну 3д програму зі сьемного носія. при завантаженні програми починає сильно грітися блок живлення, через деякий час роботи в цій 3д програмою блок живлення перестає грітися. висновок сам напрошується запускається 3д програма з вбудованою відеокарти тому і гріється відеокарта + гріється блок живлення бо вбудована відеокарта не справляється. через деякий час NVIDIA підбирає оптимальні настройки і включає їх а включає вона їх вже на дискретну відеокарту ось з цього і нагрів блоку живлення припиняється.

07.04.2017 в 8:28

Розумієте, якби працював вбудований відеоадаптер, то на блоці живлення це не відбивалося б, не має значення, справлявся б він чи ні. Тому як потужності (та, що в Ватах) йому потрібно в рази менше ніж дискретного відео. А ось при первісному включенні, завантаженні текстур, 3d елементів на дискретній відеокарті якраз може бути сплеск енергоспоживання.

07.04.2017 о 17:30

раніше, на старому драйвері для цієї ж відеокарти NVIDIA нагріву блоку живлення не було. після того як автоматичним підбором драйвера на сайті NVIDIA запропонували завантажити драйвер який був встановлений і після цього почався грітися блок живлення.

08.04.2017 о 22:51

Справа в тому, що у мене не завантажується биос. Багато чого Пробував — не допомогло. Оскільки видюха згоріла і я зараз сиджу на встроеной Intel HD graphics 4000, але в через кілька днів буде нова карта і я не зможу через біос переключити зображення на дискретну відеокарту. Ваші способи вище описані для ноутбуків або для настільних комп'ютерів теж підійде? І якщо я відключений вбудовану карту, то в разі чого я зможу завантажитися в безпечному режимі без проблем? Дякуємо.

09.04.2017 в 7:22

Добрий день. На ПК все-таки рекомендую знайти спосіб зайти в БІОС. Швидше за все чогось не враховуєте (пробували «швидкий запуск» в Windows відключити? Або зайти через особливі варіанти завантаження?). І там зазвичай є пункт для того, щоб за замовчуванням використовувалася дискретна відеокарта, а інтегрований чіп відключений. При цьому безпечний режим буде працювати (дискретне відео може і без драйверів працювати .. тобто зі стандартними).

14.05.2017 о 10:22

Dmitry здрастуйте. після декількох спроб, кількох статей в інтернеті і методом наукового тику було мною з'ясовано.

причина нагрівання була саме в налаштуваннях параметрів дискретної відеокарти. з'ясував я це налаштувавши на інші параметри дану дискретну карту в панелі управління NVIDIA.

так вилазить знову питання як налаштувати дискретну відеокарту для будь-якого невідомого 3д додатки яке можливо треба буде включати на комп'ютері? чи є де функція в параметрах або в файлах NVIDIA яка дозволяє змінювати параметри відеокарти які будуть застосовуватися до невідомого 3д додатком? або можливо ви запропонуєте програму яка проаналізує 3д додаток і підбере оптимальні настройки для відеокарти і покаже їх? бо в драйвері NVIDIA я такої функції не знайшов.

15.05.2017 о 11:25

Добрий день. Ні, мені таке ПО невідомо. Точніше відомо, але для дуже специфічних і нестандартних відеокарт, а для звичайної NVIDIA — немає.

13.08.2017 о 09:36

WIN 10 x64 UEFI NVidia 1080. У диспетчері пристроїв 1. Intel (R) Graphics 630. 2. Nvidia GeForce 630. Будь-які маніпуляції з драйверами і відеокартами в диспетчері пристроїв не викликають змін у властивостях графічного адаптера там весь час або Intel (R) Graphics 630 або Microsoft Basic Display driver, І відповідно — використовуваний дисплей не підключений до ДП Nvidia.

13.08.2017 о 11:37

Дивно. А монітор фізично підключений до NVIDIA, що не до інтегрованого виходу в материнке?

17.08.2017 о 06:55

Дмитро ти хоч якусь підказку дав спасибі.

17.08.2017 в 5:54

Тут є хоча б один фахівець який може відповісти на питання.

1. у властивостях графічного адаптера встановити nvidia а не intel hd graphics 630 або Microsoft standart display driver. Біос і Аїда бачать nvidia а система виндовс при будь-яких маніпуляціях встановлює intel hd graphics 630 або Microsoft standart display driver (Win 10х64, UEFI, msi geforce 1080, asus z270-a Series)

Помітив що що то пов'язано з оновленням виндовс. Так як тільки один раз вдалося встановити nvidia коли не було інтернет з'єднання.

17.08.2017 о 10:28

Покажіть скріншот розділу відеодаптери в диспетчері пристроїв.

17.08.2017 о 12:00

Dmitry спасибі тобі так монітор був підключений на інтегрований вихід. Купив системник ручної збірки на всіх виходах nvidia стояли заглушки і я під столом щоб довго не корячітся і встромився не туди. Але найцікавіше що на цій інтегрованої все літає і gta5 і skyrim і танки я і не помітив що сиджу не там і тільки коли вирішив увійти в панель управління nvidia а мене туди не пустили тільки тоді став наздоганяти що щось не так. Спасибі тобі величезне ще раз!

18.08.2017 о 11:02

Ну а щодо інтегрованого відео — його даремно недооцінюють і іноді (для робочого ноутбука, наприклад, або для тихої роботи) воно може бути краще дискретного.

18.08.2017 о 08:30

Ця рада мені не допоміг комп не завантажується висить на биосе а в біос увійти не можу клава не працює