У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

У 21 столітті до сих пір є пірати! Тільки вони не плавають на кораблях і не беруть на абордаж торгові судна — вони копіюють диски. Мабуть, не знайдеться в Росії такої людини, яка хоча б раз так чи інакше не стикався з піратською продукцією — купував він її, чи брав на час у друзів.

Ні для кого не секрет, що піратські диски користуються набагато більшою популярністю, ніж ліцензійні, і причину все прекрасно розуміють — ціна. Дійсно, думає користувач, чи варто купувати диск з Windows XP за 100 $? Чи не простіше купити його в сусідньому кіоску за 90 рублів? Тим більше що якість однакове — все одно буде глючити …

Можливо, в мою адресу полетять пакети зіпсованих овочів, але я скажу Вам, що якість не однакове! Чи багато хто з Вас мали можливість порівнювати роботу ліцензійного Windows і піратського? Причому, не на роботі, а в домашніх, більш інтенсивних експлуатаційних умовах? Думаю, що далеко не всі. А я порівнював і з усією відповідальністю заявляю, що різниця дійсно є!

У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

Отже, чим же так, крім ціни, відрізняється піратська версія від ліцензійної, що дає мені підстави стверджувати про різницю їх якості? Основна відмінність полягає у зломі ключа доступу. Здавалося б, чого такого? Однак справа в тому, що пірати, зламуючи ключ, копіюють його на всі свої диски однаково. Тому на тисячах CD один і той самий пароль, один і той Crack, один і той генератор ключів. Це одноманітність дозволяє компанії Microsoft з легкістю обчислювати піратські копії і блокувати їм життєво важливий сервіс регулярних оновлень, без яких Windows вже через місяць починає глючити. Все це я перевірив на власному досвіді.

У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

Цілком ймовірно, що багатьом користувачам абсолютно все одно, як працює їх операційна система. Однак в тому випадку, якщо ви маєте справу з важливою інформацією, і Ваша робота пов'язана з комп'ютером, однозначно, краще мати стабільну систему. Тому що немає нічого більш образливого, ніж ситуація, коли всі Ваші зусилля пішли прахом через системного збою!

Наведу приклад з власного досвіду: займався створенням тривимірного об'єкту в 3D Studio Max.При обробці сцени і обрахунку всіх точок і поверхонь піратський Windows XP заявив, що у мене закінчується віртуальна пам'ять, і що моя відеосистема не здатна впорається із завданням через відсутність Direct 3D! І це при тому, що віртуальної пам'яті у мене вистачало на рендеринг ще двох таких сцен (причому нескладних — дворучний меч застромлять в камінь при одному джерелі світла), а відеокарта (ATI Radeon з 128 мегабайтами відеопам'яті і, звичайно ж, всіма встановленими драйверами) була багаторазово перевірена і працювала чудово! У підсумку, 3D Studio Max закрився, частина інформації, яку я не встиг зберегти, була втрачена! На ліцензійних Windows у мене такої проблеми не було ніколи. Достовірно відомо, що втрата важливої ​​інформації з вини несправності заліза становить 30%, з вини краху операційної системи — 40%. З вини шкідливих програм (піратських) — 30%!

Щоб не було таких проблем (якщо Ви, звичайно, не висококласний хакер, і якщо у Вас не піратська версія з унікальним ключем) необхідно кожні два місяці заново операційну систему. Не багатьом подобається мучитися з багаторазової інсталяцією системи; хтось і зовсім не вміє це робити, і йому доводиться для цього викликати товаришів або інших більш компетентних людей.

Ще один дуже неприємну мінус піратського Windows — його повільна швидкість роботи. Досить поширено явище, коли через пару місяців роботи такий комп'ютер, як, скажімо, Intel P4 2000 MHz, 512 Mb DDR-400, GeForce-4 128 Mb починає нещадно «гальмувати» і працює в три рази повільніше, ніж потенційно міг би (особисто стикався з подібною проблемою). Такий ефект «гальма» з'являється через те, що піратська система багаторазово плутається у власному реєстрі, залишає оброблення хвости, які потім сприймає як діючі, активізує непотрібні служби та багато іншого. Ліцензійний Windows за допомогою Windows Update від цих хвороб легко позбувається — піратський доводиться встановлювати заново, інакше Ви ризикуєте чекати відкриття кожного вікна по 3 хвилини.

У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

Крім якості системи і сервісу безкоштовних оновлень користувач ліцензійної системи отримує також можливість безкоштовної допомоги з фірми постачальника комп'ютера або відділу технічної підтримки Microsoft. Ви також будете мати доступ до постійно оновлюваних послуг захисту інформації — пірати цих можливостей Вам не пропонують.

Останній пункт хочу особливо відзначити — в умовах наближення інформаційної ери, коли принциповим буде питання володіння не землею і капіталом, а інформацією, вкрай важливий гідний рівень захисту Ваших даних. Вже зараз всі провідні виробники заліза на фізичному рівні намагаються зробити свої системи якомога більш захищеними від несанкціонованого доступу і убезпечити їх від злому. www.pc-1.ru Однак, в кінцевому рахунку, найбільш важливим рубежем захисту даних є програмне забезпечення — в першу чергу, операційна система і її вбудовані інструменти захисту. Саме тому, що поважають себе організації і користувачі платять 100 $ за коробку з ліцензійним Windows. Тому що в разі витоку інформації вони втратять набагато більше, ніж коштує операційна система.

У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

Ще один великий плюс ліцензійних операційних систем — це можливість їх установки на машини по локальній мережі. Тому для обладнання трьохсот комп'ютерів технікам не обов'язково возитися з кожним і витрачати силу-силенну часу. Цим процесом можна набагато простіше і ефективніше керувати за сервера. А тепер уявіть собі, яке це встановлювати на триста комп'ютерів піратський Windows, а потім з кожним возитися і виправляти його глюки, а потім кожні два місяці його заново!

Так чи варто купувати піратський Windows, порушуючи авторське право в надії заощадити 100 $ і при цьому отримуючи величезну кількість проблем, які потім Вам же вийдуть дорожче ?! Адже основний постулат економічної теорії свідчить: «Витрачений час є витрачені гроші. Альтернативна вартість вашого витраченого часу дорівнює тій сумі, яку Ви могли за цей час заробити ».

У чому відмінності ліцензійної і піратської Windows?

Компанія «PC-1» рекомендує Microsoft® Windows® XP. На комп'ютери компанії «PC-1» встановлюються справжні продукти сімейства Microsoft® Windows®. Підтвердженням достовірності придбаних вами продуктів Microsoft® є наявність сертифіката автентичності. Тільки купуючи справжні продукти, ви отримуєте гарантії якості і сервісної підтримки виробника.

Біл Гейтс під час розповіді про роботу ліцензійної виндовс

Заборонено повне або часткове копіювання.

Створення сайту — web-студія "Scrofa Tridens".