Саморобний компресор: як зробити компресор своїми руками

Саморобний компресор для будинку

Компресор в будинку — річ потрібна, нехай для когось не кожен день, а самодельщиков має потребу в ньому постійно.

Який вибір компресорів, придатних для використання в домашніх умовах, на сьогоднішній день може запропонувати промисловість? Прямо скажемо, асортимент невеликий, і до того ж пропоновані зразки мають масу недоліків, починаючи від габаритів і ваги і закінчуючи рівнем шуму.

Готовий саморобний компресор

Виходить, що саморобний компресор буде найкращим вирішенням проблеми з обладнанням домашній майстерні.

вибір двигуна

На мій погляд, найкращим вибором для двигуна домашнього компресора можна назвати агрегат від побутового холодильника радянської епохи. Особисто я робив собі два саморобних компресора з такими агрегатами, один блок був вертикальний (не знаю марку), а другий від холодильника Юрюзань (горизонтально розташований).

Один компресор призначався для харчування аерографа, а інший працював зі скобозабивні пістолетом. Ніяких проблем ні з тим, ні з іншим агрегатами не було. Багато хто може заперечити, що у них невелика продуктивність, по-моєму, для будинку більше і не потрібно. Зате при роботі такий апарат практично не чутно.

Устаткування для компресора

Крім двигуна і безпосередньо насосного агрегату для нормальної роботи компресора необхідні і інші комплектуючі частини. Щоб зробити компресор своїми руками нам знадобляться:

  • Підстава для всієї конструкції;
  • Повітряний ресивер;
  • Фільтри і влагоотделитель;
  • Сполучні шланги або трубки;
  • Редуктор і манометр;
  • Пускова апаратура двигуна;

Конструкція саморобного компресора

Підстава, воно ж рама, може мати будь-яку конструкцію і бути зробленим з будь-якого підручного матеріалу.

Наприклад, можна використовувати в якості основи лист товстої фанери або ДСП необхідних розмірів, і розмітити все вузли компресора так, щоб був забезпечений вільний доступ до всіх його частин.

В принципі, конструкція підстави і його матеріали обмежуються тільки фантазією розробника, у мене, наприклад один з компресорів був взагалі без рами (нижче опишу, як зробити).

Як ресивера найчастіше винахідливий народ використовує старі ресивери від гальмівної системи КамАЗа, дуже зручна річ, є всі необхідні різьблення для штуцерів і клапан для зливу конденсату. Як варіант можна застосувати старий пінний або вуглекислотний вогнегасник (краще кілька послідовно включених).

З таким ресивером доведеться трохи попрацювати — вварити трубки і втулки для приєднання решти системи.

Повітряні фільтри і влагоотделитель найкраще використовувати промислового виробництва, за ціною звичайно дорогувато (хороший комплект зараз коштує від 3000), але якість коштує цих грошей.

Виготовити повітряний компресор своїми руками без сполучних шлангів або трубок не вийде. З особистого досвіду можу сказати, що кисневі шланги (від зварювання) показують дуже гарні результати, недолік один — пристойна маса, а, отже, аерографом працювати незручно, для нього краще використовувати стандартний спіральний шланг.

З пусковою апаратурою все зрозуміло, використовується штатний пусковий реле двигуна, додається тільки вимикач. Зручніше використовувати ножну клавішу, тоді при роботі руки залишаються вільними.

Робота над компресором

Розповім, як зробити компресор на своєму прикладі. Почалося з того, що спробував використовувати для аерографа маленький компресор для накачування коліс з тих, що є в продажу. Залишився незадоволений його показниками і взявся за роботу.

Забрав у тещі старий холодильник, вийняв з нього агрегат з проводкою, решта викинув. Мотор зачистив шкіркою і заново пофарбував фарбою з балончика, потім пішов на будівельний ринок. Там підібрав шматок кисневого шланга, придбав відповідні хомути і вимикач.

Після цього відправився до приятелів в частину і став володарем нового камазовского ресивера. Приніс все це добро додому і почав творити нехитру конструкцію.

Щоб не робити раму, вирішив використовувати ресивер в якості основи всього компресора. Для цього спочатку вирізав з ватману і підігнав за місцем кріплення під двигун і опори для ресивера. Після того як все було готово, вирізав із сталі товщиною 1,5 міліметра деталі зігнув їх і приварив до ресивера. Таким чином, вийшов аналог заводського компресора.

Далі все просто — на подушках встановив насосний агрегат і підключив всю електрику. Потім зайнявся пневматикою, на вхідний патрубок компресора через відрізок шланга прикріпив паливний фільтр від Жигулів (згодом замінив його спаяним з дроту каркасом, обтягнутим тонким поролоном).

У різьбову втулку ресивера укрутив перехідник для подачі води і з'єднав його з вихідною трубкою насоса, в протилежну втулку встав блок вологовідділювача з редуктором і манометром, до якого прикручений газовий кран з роз'ємом для підключення шланга аерографа. Спробував — все чудово працює, нарікань немає.

Маленький рада тим, хто збереться робити компресор з холодильника своїми руками — включіть між компресором і ресивером зворотний клапан, навантаження на мотор істотно знизиться.

Схожі статті:

Саморобний компресор для будинку: 2 коментаря

Дякую за статтю та поради. Потрібна річ.

Я перепробував п'ят компресорів від холодильника всі вони грілися при автономній роботі, як це уникнути