Саморобний фільтр для очищення води своїми руками

Робимо фільтр для води своїми руками для очищення колодязної і свердловинної води

Проблема очищення питної води стає актуальною не тільки для городян, а й для жителів сільської місцевості. Щоб зробити воду з колодязя або свердловини придатною для пиття, можна виготовити фільтр для води своїми руками.

Для чого фільтрувати колодязну воду?

Здавалося б, що може бути чистіше колодязної води, оспіваної в древніх російських билинах? На жаль, сучасна реальність зовсім не схожа на казку. Вода в приватних колодязях може бути забруднена різними речовинами, такими як:

  • нітрати;
  • бактерії і хвороботворні мікроорганізми;
  • домішки, що погіршують смак і якість питної води.

За надлишок в питній воді нітратів, т. Е. Солей азотної кислоти, слід «дякувати» аграріїв, які широко застосовують добрива і пестициди при вирощуванні сільськогосподарської продукції. Частина цих речовин неминуче просочується в водоносний шар грунту.

Бактерії та інші небезпечні мікроорганізми з'являються в колодязях і свердловинах, оскільки санітарно-гігієнічні норми при зведенні вигрібних і гноярень, туалетів та інших подібних споруд часто дотримуються не так строго, як слід було б.

Низька якість і пошкодження обладнання призводять до того, що в воді з'являється домішка іржі піску і т. П. Пити таку воду просто неприємно. Тому для дачі рекомендується купити або змайструвати хоч би простий водяний фільтр.

Огляд фільтраційних матеріалів

Принцип роботи фільтра простий і всім добре знайомий. Необхідно пропустити воду через шар фільтраційного матеріалу. Наповнювач може бути різним:

Фільтри з марлі, вати, паперових серветок, тканини та інших подібних матеріалів цілком ефективні, але недовговічні. Їх потрібно досить часто міняти. Однак як тимчасовий варіант вони цілком придатні.

Для регулярного застосування використовують інші матеріали, в основному, деревне вугілля. Його укладають шарами, чергуючи з піском, гравієм, травою і т. П. Лутраксіл являє собою синтетичний матеріал, виготовлений з поліпропіленових волокон.

Порада: Деревне вугілля можна виготовити самостійно. Для цього шматки дерева досить прожарити в металевій ємності. Деревина хвойних порід для цього не підходить.Готове деревне вугілля продається в магазинах, у відділах товарів для пікніка.

Найпростіший фільтр з пластикової пляшки

Застосування звичайних побутових фільтрів для невеликої дачі рідко буває зручним. Такі пристрої вимагають надходження води з водопроводу під певним тиском, а не на кожній дачі є водопровід в підходящими характеристиками. Глечики фільтри очищають воду занадто повільно.

Крім того, доведеться постійно міняти картриджі. Тому саморобний фільтр для води, зроблений з пластикової пляшки і відра з пластмасовою кришкою може стати найбільш прийнятним варіантом.

Найпростіший фільтр для дачі виготовляється таким чином:

1. У пластикової пляшки потрібно зрізати дно.

2. Вирізати відповідне отвір в пластмасовій кришці відра.

3. Вставити пляшку в отвір шийкою вниз.

4. Заповнити фільтр наповнювачем.

Порада: Важливо забезпечити щільне приєднання пляшки до країв отвору, зробленого в кришці відра. Для цього слід обробити краї отвору наждачним папером, а також скористатися гумовою прокладкою.

За таким же принципом можна змайструвати більш зручну фільтраційну установку. У ролі приймаючої ємності використовується пластмасова каністра або бак приблизно на 20 літрів. Внизу потрібно зробити отвір і вставити в нього невеликий краник, через який буде надходити очищена вода.

Зверху на приймаючу ємність потрібно встановити пластикову пляшку об'ємом 10 літрів, в дні якої зроблено заливний отвір. Для виготовлення фільтра можна використовувати шматок поліпропіленової труби на 40 мм. Верх і низ труби закривають шматками перфорованого пластика, який рекомендується зафіксувати термоклеем. Труба заповнюється деревним вугіллям.

Такий саморобний фільтр повинен щільно увійти в шийку стандартної десятилітровій бутлі. Залишається з'єднати приймає бак з фільтром і пляшкою. В установку можна залити відразу повне відро криничної води, яка через кілька годин відфільтруєтся. Таким чином в будинку завжди буде запас чистої питної води.

Зверніть увагу: Перед початком використання вугільний фільтр потрібно промити. Для цього через нього пропускають кілька літрів води, яку відразу ж зливають. В результаті будуть видалені дрібні частинки вугілля, які можуть забруднити воду.

Трехколбовая конструкція для повноцінного водопроводу

Щасливі власники повноцінного водопроводу в приватному будинку можуть зробити трехколбовий саморобний фільтр для очищення води. Для цього потрібно:

  1. Придбати три однакових колби.
  2. Послідовно з'єднати колби двома перехідниками-ніпелями в чверть дюйма. При цьому необхідно строго дотримуватися позначень in / out, щоб дотримати напрям руху води. Різьблення ніпелів слід ущільнити ФУМ-стрічкою.
  3. Крайні отвори колб приєднуються до трубки на чверть дюйма за допомогою прямих перехідників.
  4. Підключити фільтраційну систему до водопроводу трійником, який врізають в водопровід, використовуючи коннектор 1/2 ".
  5. На виході до системи фільтрів підключають стандартний кран для питної води.
  6. Заповнити колби, що фільтрує. Можна використовувати поліпропіленовий картридж, вугільний фільтр і наповнювач від накипу.

Картриджі для фільтрів дуже різноманітні і дозволяють усувати найрізноманітніші забруднення води. Варто відзначити, що вартість такої конструкції, виготовленої своїми руками, може бути не набагато нижче, ніж недорога система фільтрації установка від виробника.

Аква-Ремонт © 2017. Всі права захищені.

Копіювання допускається тільки при використанні активного посилання на цей сайт.