Підключення бойлера непрямого нагріву: 5 схем підключення

Схеми підключення бойлера непрямого нагріву

Багатьом жителям приватних будинків і квартир бажають постійно мати гарячу воду строго відведеній температури, щоб можна без особливих проблем використовувати її в найрізноманітніших цілях: прийняття душу, миття рук і так далі. У цьому випадку найкращим рішенням стане установка бойлерів непрямого нагріву. Вони дозволять забезпечити ваш будинок гарячою водою в достатній кількості. До того ж обігрів води за допомогою даного пристрою буде обходитися дешевше, ніж застосування проточних нагрівачів. Також такий бойлер має досить високу потужність і продуктивність, в порівнянні з тим же водонагрівачем.

Бойлер непрямого нагріву не володіє власним теплоджерелом, а застосовують теплоенергію від зовнішнього джерела (опалювальний котел, центральне опалення і так далі). Тому необхідно вибирати спеціальну схему підключення до кожного з джерел.

Схема підключення до системи опалення

Бойлер непрямого нагріву має обв'язку, яку необхідно підключити до контуру опалення, а також до системи водопостачання. Якщо його підключати до водопроводу, то необхідно:

 • холодну воду подавати в низ бака;
 • для гарячої води забезпечити вихід з верхньої частини бака;
 • а в середині розташується рециркуляційна точка.

Контур повинен підключаться таким чином, щоб теплоносій здійснював рух зверху вниз, тобто подача гарячого теплоносія має бути направлено по верхньому патрубку, а вже трохи охолоджений повинен виходити по нижньому. Завдяки такому з'єднанню можна досягти найбільш високого ККД бойлера, адже проходить вода теплоносія підігріває воду у верхній частині і доходить до нижньої точки, передаючи тепло нижнім верствам, після чого виходить системи і йде в котел.

При підключенні бойлера самостійно слід усвідомити основні схеми підключення.

Підключення за допомогою триходового клапана

При такому підключенні основу становитимуть два контури:

 1. опалювальний контур;
 2. нагрівальний контур бойлера (система гарячого водопостачання).

Завдяки трьохходовим клапану можна забезпечити розподіл теплоносія між контурами. Тут великим пріоритетом має тенденцію нагрівання накопичувача, контур опалення грає другорядну роль.

Керувати таким клапаном не потрібно — все відбувається автоматично. Для цього є термостат, який в момент охолодження води перемикає клапан, і вода з контуру обігріву йде в контур бойлера.

Коли температура досягає необхідного рівня, термостат перемикає клапан в зворотне положення, тобто теплоносій вже прямує в радіатори опалення.

Таке підключення є найпоширенішим. Його зручність полягає в тому, що така система незамінна при досить великому використанні води в будинку, в тому числі, якщо в системі циркулює вода з досить високою жорсткістю.

двухнасосная схема

 1. В цьому випадку потоки теплоносія будуть переміщатися по різних транспортних магістралей за допомогою циркуляційних насосів. Простіше кажучи котел і бойлер будуть підключатися паралельно, а для їх функціонування буде задіяно по циркуляційному насосу. Робота насосів знову ж буде контролюватися термодатчиком нагрівача.
 2. Для того щоб не було впливу між потоками теплоносія після кожного насоса встановлюють зворотний клапан.

В даній схемі, якщо включається лінія ГВС, то буде відключатися контур опалення. Однак в той же час вода в бойлері має властивість нагріватися досить швидко, що не дозволяє батареям остигати до критичної температури.

У деяких випадках, якщо буде застосовуватися складна опалювальна система, в якій будуть задіяні два котла, опалення та ГВП працюватимуть безперебійно.

Схема, де використовується гідравлічна стрілка

Щоб забезпечити підтримання рівноваги потоків теплоносія із застосуванням циркуляційних насосів в різних місцях багатоконтурною системи частенько використовують гідравлічні розподільники, а також гідравлічну стрілку.

Така схема підключення буде краще, якщо є кілька напрямків опалення, тобто потрібно направляти теплоносій в нагрівач ГВС, тепла підлога, батареї опалення і так далі.

Тут забезпечується спільна робота гідроколлектора з гідравлічним модулем, щоб усунути перепади тиску в різних відгалуженнях. Звичайно, їх можна не використовувати, а просто замінити балансують вентилями. В даному випадку самостійна установка система може викликати труднощі, тому варто звернутися до професіоналів.

Система поворотної циркуляції

Дану схему можна реалізувати, якщо в резервуарі нагрівача буде знаходитися третій вхід, до якого можна буде підключити рециркуляцию теплоносія. Головна мета даної схеми — збільшити швидкість подачі гарячої води, тобто вона буде подаватися моментально, як тільки буде відкрито кран. У цьому випадку не буде зайвого перевитрати води в очікуванні зливу остигнула води.

Утворюється закільцьованих магістраль, по ній постійно циркулює водний потік, який управляється циркуляційним насосом.

При створенні даної схеми підключення знадобиться підключення додаткових елементів і вузлів:

 • Зворотній клапан. Його установка на вході в нагрівач дозволить запобігти потраплянню гарячого теплоносія в систему холодного водопостачання при перегріванні бойлера через підвищення тиску води.
 • монтування автоматичного повітрявідводчика перед зворотним клапаном — він потрібен, щоб запобігти «завоздушенность» насоса перед початком його запуску.
 • Запобіжний клапан — він дозволить захистити бойлер від перепадів тиску, які іноді можуть відбуватися.
 • Розширювальний бачок — дозволить забезпечити постійний тиск в системі ГВП коли крани закриті.