Монтаж каркаса під гіпсокартон для стелі та стін

Робимо обрешітку на стіни і стелю під гіпсокартон

Щоб ні споруджувалося з ГКЛ, весь процес, починається в общем-то, з споруди каркасного підстави під майбутній монтаж покриття.

Щоб спорудити основу під наступні опоряджувальні роботи якісно, ​​і з дотриманням всіх необхідних правил, потрібно розібратися з основними етапами робіт і процесом складання конструкції.

підготовчі заходи

Не будемо заглиблюватися в процес пошуку і придбання всіх складових цієї нескладної, в общем-то конструкції, а відразу перейдемо до підготовчим заходам. Перед тим, як зробити каркас для гіпсокартону, потрібно зробити відповідну зібраних елементів розмітку.

Незалежно від того, де буде відбуватися монтаж каркаса під гіпсокартон, слід нанести розмічальну сітку, яка полегшить подальшу збірку конструкції.

У тому випадку, коли збирається каркас для гіпсокартону на стелю, буде трохи інший список операцій і часу піде більше, а от виконувати їх все, необхідно з граничною точністю. З неї і почнемо.

Спершу розмічається той рівень, де передбачається спорудити каркас для гіпсокартону. Тут же після виконання всього обсягу робіт, буде знаходитися, власне, сам новий стелю. Тому потрібно будівельний рівень, рулетка, гідроуровень і розмічальний шнур.

Непогано запастися і простим довгим шнуром, який, будучи натягнутим з одного кута приміщення в протилежний, допоможе виставити всі елементи кріплення і деталі підстави на одному рівні.

Вибираємо кут, висота якого виявиться нижче всіх інших в приміщенні. Ні досконалості в типовій квартирі, і навіть власноруч зведеному будинку, і тому, один з кутів в будь-якому випадку виявиться нижче інших.

Тут, від наявної поверхні старого стелі, відміряє найменше, 25 міліметрів. Це найменша відстань, яке дозволить закріпити найтонший вид профілю, який буде використаний для монтажу ГКЛ.

Можна підібрати свій параметр цієї величини, необхідної для спорудження підстави по вашому проекту, але воно повинно бути або дорівнює 25 міліметрів, або виявитися ще більше.

Гідроуровень допоможе здійснити перенесення мітки в усі залишилися кути кімнати. Тепер можна з'єднати наявні мітки однієї загальною лінією. Саме по ній потім закріпиться стартовий елемент.

Далі, з кроком в 60 сантиметрів, на плиті перекриття, намічаємо лінії, за якими будемо кріпити підвіси. Вони повинні бути максимально рівними і проходити паралельно.

Впоравшись з нанесенням довгих ліній від однієї стіни до іншої, точно так же наносяться лінії, які розташуються перпендикулярно вже наявним. Вийде сітка, зі стороною квадрата в 60 сантиметрів. У місцях перетину будуть кріпитися підвіси.

Якщо збірка йде на стіні, потрібно тільки нанести точки, які зорієнтують, де закріплювати профілі в нижній частині каркаса, яка буде спиратися на підлогу, а потім — переносять їх з допомогою звичайного підвісу на стельову поверхню.

Щоб краю зібраного підстави не пішли після остаточної зборки «гвинтом», розмічати орієнтовні точки потрібно за допомогою схилу або спеціального лазерного рівня, що дозволяє будувати контури як горизонтальні, так і по вертикалі.

Зазвичай, достатньо розмітити тільки три точки — центральну і дві крайніх. Краще, якщо весь процес піде з підлоги, а після нього, точки будемо переносити їх на верхню площину. Багато хто починає працювати на верху, а після намагаються перенести точки на підлогу — це неправильно. Набагато зручніше зробити розмітку, починаючи з підлоги.

На стіні, точно так же, як малювали сітку на стелі, необхідно намітити точки фіксації кріпильних елементів каркаса. Вони теж будуть прикріплюватися з кроком в 60 сантиметрів, але тут буде достатньо тільки вертикальної розмітки.

Щоб точно зрозуміти, на якому від наявної стіну відстані слід прикріплювати частини підстави, треба обчислити необхідні параметри, враховуючи товщину всіх передбачуваних до прокладання комунікацій, глибину розеток та інших деталей, які будуть встановлюватися на майбутньої нової стіні.

На цьому етапі, все розмічальні роботи закінчуються.

процес складання

Починається установка профілів під гіпсокартон. Першим йде направляючий або стартовий профіль. Він фіксується по лінії, яку нанесли на стіни або на підлозі, в залежності від того, з якою площиною належить працювати. За допомогою наявного в запасі будівельного рівня, здійснюється контроль за горизонтальним положенням деталей, якщо робота йде на стіні.

Прикріплювати профілі потрібно по всьому периметру кімнати або площині стіни. В результаті, вийти один замкнутий контур, що складається з направляючих.Після цього, в місцях перетину нанесених ліній розмітки на поверхні плити перекриття, кріпляться підвіси.

Коли процес монтажу ведеться на стіновий панелі, потрібні прямі підвіси, або кріпляться профілі, в які вставляються відрізані короткі деталі, щоб закріпити інші деталі підстави. Вони служать для підтримки в потрібному положенні центральної частини конструкції. Немає різниці, де, на стелі або на стінах, це робити — і там і там, елементи фіксуються однаково.

Коли підвіси зафіксовані на своїх місцях, основа для подальших операцій готова.

В отриману основу стельового каркаса, вставлятимуться інші складові підстави. Спочатку — поздовжні, що йдуть паралельно довгій стіні кімнати, а потім — поперечні.

Якщо збирається основа на стінах, спочатку будуть вставлятися вертикально орієнтовані частини, а при виникненні такої необхідності, за ними вже монтуються і розташовані поперек деталі.

Але, як правило, в стінових варіантах не використовується поперечний елемент. Він буде потрібно тільки в місцях, де два листа покриття, будуть з'єднуватися по горизонталі, і під стиком потрібно підставу.

Далі необхідно з'єднання профілів для гіпсокартону між собою. Зазвичай, для цього застосовують саморізи по металу. Наскільки рівною виходить збирається площину, можна контролювати по натягнутому від кута до кута шнуру.

Закінчивши основні роботи по скріпленню деталей з металопрофілю між собою, і закрутивши останній саморіз, можна сказати, що все закінчено.

Є й інший спосіб, як зробити обрешітку під гіпсокартон, але для нього, застосовуються дерев'яні бруски.

Вони кріпляться прямо на площину стіни або стелі, через рівну відстань. Згодом, прямо до них прикручуються гіпсові листи. Такі види обрешітки можна використовувати тоді, коли приміщення не вологе і бруски мають однакові розміри.

Метушні з ними більше, не дивлячись на те, що спершу можна подумати інакше. Та й площину все одно доведеться контролювати, і якщо наявне підставу не ідеально, то все одно доведеться робити все так же, як і якби довелося кріпити профіль під гіпсокартон, що анітрохи не прискорить весь процес.

висновок

Зібрати каркас потрібної конфігурації нескладно.Необхідно спочатку зрозуміти, як правильно кріпити профіль під гіпсокартон, і розібратися в тонкощах процесу, а потім вже переходити до самих робіт.

В цьому випадку, всі процеси монтажу можна виконати швидко, а головне — якісно.