Майстер клас з валяння тапочок з кардочёса

Майстер клас з валяння тапочок з кардочёса

Майстер клас з валяння тапочок з поетапним описом процесу їх виготовлення своїми руками. Тапочки будемо валяти з дуже мною улюбленого новозеландського кардочёса!

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахНам знадобиться: шерсть 200 гр., Матеріал для шаблону (підійде підкладка під ламінат), мило, вода, повітряно пузирьковаяя плівка (пупирка), ВШМ (віброшліфувальна машинка) або сіточка, масажер, скалка, ножиці з гострими кінчиками.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочках Будуємо шаблон. Для цього обводимо стопу, вирівнюємо її природні вигини, додаємо по 3-4см. по всьому периметру стопи (кардочёс дає усадку 3,5 — 4 см.) і переносимо викрійку на підкладку під ламінат. Це і буде наш шаблон. Потрібно зробити лівий і правий шаблон.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочках Для зручності шерсть ділимо на дві частини, бажано по вазі так більше впевненості, що обидва тапка будуть однією товщини.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахКладемо на стіл плёнку- пупирку гладкою стороною вгору, обводимо маркером шаблони тапок (прибираємо шаблони), потім перевертаємо плівку рифленою стороною наверх і починаємо розкладку тапок.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахНезважаючи на те, що працюємо з кардочёсом, а не з гребённой стрічкою, розкладку будемо робити за тим же принципом: відщипуємо невеликі шматочки і розкладаємо шарами (вертикальний + горизонтальний). Таким чином легше контролювати рівномірність розкладки.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахРозкладаємо 1-й горизонтальний шар: отщіпнулі, розтягнули трохи в руках і поклали на шаблон. Таким чином закриваємо всю змальовану маркером поверхню. Розкладаємо горизонтальний шар з припуском 1см. Припуск необхідний для підгину (такої величини припуск тільки для кардочёса, так як після намокання він збільшиться).

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахРозкладаємо 2-ий вертикальний шар: так само відщипуємо, розтягуємо шерсть в руках і закриваємо всю поверхню, виходячи за кордон шаблону по вертикалі.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахВиклавши два шари (горизонтальний і вертикальний) на обох шаблонах, змочуємо розкладку мильним розчином.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахНакриваємо пупиркой, притискаємо руками, намагаючись рівномірно розподілити воду.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахМожна попрацювати качалкою (розкачати воду), але дуже акуратно, не зрушуючи шерсть.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахДля того, щоб шерсть зчепилася працюємо вібро шліфувальною машинкою. Працюємо точково (НЕ елозит по пупирке), ставимо на одне місце і вважаємо до 10, піднімаємо машинку і переставляємо на інше місце. І так по всій поверхні майбутнього тапка!

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахАльтернативою ВШМ може бути сіточка (я люблю працювати саме з сіточкою). Прибираємо пупирку, накриваємо розкладку сіточкою, притискаємо, милім і ретельно притираємо легкими круговими рухами (від країв до середини) — дуже обережно, поступово збільшуючи натиск.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахКладемо шаблони на наші напівфабрикати і загортаємо на них шерсть (ту, що виходить за краї шаблону), намагаючись натягнути її, як можна щільніше на шаблон.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПочинаємо розкладку на цій стороні шаблону: ті ж два шари (тільки 1-й вертикальний, а 2-й горизонтальний). Повторюємо всі ті ж дії, що і з першою боку: розклали, намочили, розподілили воду, притерлися (або ВШМ, або через сіточку).

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахАкуратно перевертаємо наш майбутній тапок, тримаючи його однією рукою за верх, інший за низ.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахЩільно загортаємо на верх шерсть, розгладжує, щоб не було заломів і потовщень.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПочинаємо розкладати наступний шар (тепер всі верстви будуть починатися з вертикального). Розкладаємо шерсть не доходячи трохи до країв шаблону (тільки для кардочёса), щоб уникнути в подальшому зайвих потовщень з боків Гапочка.

Важливо !!! Потрібно буде чергувати: одна сторона тапка розкладається без припуску, інша з припуском. Шари повинні бути рівними і акуратними (особливо останній — це це буде верх тапочок)! Виникає питання: Скільки всього шарів викладати? Точних установок немає. Все залежить від товщини вашої розкладки, від якості вовни і т.д. Тому краще орієнтуватися не на кількість шарів, а на кількість вовни необхідне для даного вироби.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПісля того, як ми закінчили розкладку і попередньо притерлися шерсть, тапочки будуть виглядати приблизно так!

Можна трошки перепочити і перейти до другого етапу!

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахНакриваємо напівфабрикат сіточкою і прибираємо зайву вологу (можна за допомогою рушники або багатофункціональної серветки) — промокаємо серветкою тапок і віджимаємо серветку, повторюємо; і так до тих пір, поки при натисканні на тапок вода не буде розтікатися.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПотім беремо шматок мила і гарненько натираємо через сітку поверхню тапка.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПочинаємо дуже ретельно прасувати і притирати шерсть. Притираємо круговими рухами дуже акуратно, намагаючись не зрушувати шерсть, приділяючи уваги краях, поступово збільшуючи натиск.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахШерсть зчепилася можна перейти до декорування тапок. Скачує смужки з вовни різних кольорів.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахРозкладаємо смужки на майбутньому тапки, загортаємо кінці на зворотний бік (там буде підошва, тому не обов'язково, щоб вони стикувалися між собою).

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахНакриваємо пупиркой і дуже ретельно обробляємо ВШМ, щоб смужки добре прикріпилися до основи Гапочка. Так само ретельно обробляємо машинкою зворотну сторону.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПісля того, як малюнок закріпився на основі тапка, переходимо до процесу валяння. Звертаємо заготовку в рулон по вертикалі, з лицьового боку і катаємо 100 раз (те ж саме з боку підошви), розгортаємо, розправляємо, притираємо.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахЗвертаємо заготовку в рулон по горизонталі, з лицьового боку і катаємо 100 раз (теж саме з боку підошви), розгортаємо, розправляємо, притираємо.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахРозправляємо заготовки і намічаємо вирізи. Намічаємо виріз тапок: відступаємо від п'яти 3 см (тапки будуть з низькою п'ятою!) Ставимо крапку, від неї відкладаємо вгору 10см. і малюємо бажаний виріз. Ножицями з гострими кінчиками акуратно робимо проріз, а потім і сам виріз. Треба мати на увазі, що виріз в процесі валяння збільшиться!

Як правильно зробити виріз на валяних тапочках Витягуємо шаблон.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахНамічаємо виріз на другому тапки, за допомогою вирізаного шматочка від першого тапка.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахРозрівнюємо тапок всередині, розправляємо бокові шви і нерівності, притираємо шари повсті між пальцями обох рук.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахСкладаємо тапок поперек — шви паралельно один одному. Розгладжуємо їх руками. Потім можна масажером.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахРозправляємо і обробляємо виріз. Затираємо кожну сторону про пупирку точковими рухами.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочках Притираємо носок і п'яту. Розтягуємо виріз і ставимо п'яту.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахОбробляємо масажером. Потім катаємо в рулоні (як на фото 26. 27). Проводимо контрастний душ, обминали тапок про пупирку, розрівнюємо і … повторюємо все ще раз: катаємо раз по 100 кожну сторону, поступово збільшуючи натиск, розправляємо, притираємо і знову катаємо.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПолощіть тапочки, розтягуємо, розгладжує, одягаємо на колодку за допомогою взуттєвого ріжка і надаємо форму, обстуківая дерев'яним молотком або качалкою.

Усе! Тапки відправляються сушиться.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахПоки тапки будуть сушитися, зробимо для них язичкі.В даному випадку, як язичків використовуємо шматочки від наших тапок (вирізки для отвори в тапок). Коли ми їх вирізали, повсть був на самому початку уваліванія (товстий і пухкий), значить звалюють його до тонкого і рівного стану.При необхідності рівняємо обидва язички ножицями і гарненько замилювати і завалюємо. Ось такі рівні й тонкі (щоб ноги не натирати) вони повинні вийти!

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахОскільки тапки у нас на шнурках, потрібно поставити для них люверси. Способів декілька: в майстерні, за допомогою спеціального преса або спеціальних насадок (їх продають в спеціалізованих магазинах в комплекті з люверсами) і молотка.

Як правильно зробити виріз на валяних тапочкахКріпимо язичок до тапках: вставляємо язичок в тапок і ретельно прибиваємо голкою в місці їх з'єднання, для міцності прошиває горизонтальний шов, відповідними за кольором нитками. Пришиваємо підошву, вставляємо шнурки і тапки можна одягати!

Як правильно зробити виріз на валяних тапочках

Як правильно зробити виріз на валяних тапочках