Димковская конячка з пластиліну

Димковская конячка -слепім з пластиліну

Здрастуйте, товариші читачі блогу Handykids.ru!

Сьогодні ми з вами зліпимо з пластиліну димковскую конячку. Реалістичну кінь ми вже ліпили, з натури пластмасову конячку теж вже ліпити научілісь.Но у нас в країні є ще й багата традиція виготовлення іграшок з гліни.В найближчим часом ми напишемо власне про народному промисле- виготовленні димковскіх іграшок. А для розминки почнемо з коня. Вона досить проста і ми легко можемо зробити фігурку величиною приблизно з долоню (тобто приблизно того розміру як і глиняні іграшки-прототипи).

Втім, в якості матеріалу будемо використовувати пластилін, так що «димковской» нашу саморобку можна буде назвати тільки умовно. Головне для нас в даному випадку: формальне схожість, яке дасть нам формальне ж право назвати конячку димковской.

Яка ж форма відповідно до традицій димковской народного промислу? Подивіться на зображення. Приємно дивує цілісність цього образу. Формам цих іграшок чужий всякий геометрізм, ви не побачите жодної відверто прямій лінії, жодного кута! Тулуб ПЛАВНО переходить в кінцівки і голову. У мене особисто виникає асоціація, скажімо, з керамічним посудом: та ж плавність і округлість. Хоча в стійкості цієї конячки є так само щось від столу або стільця! Тулуб, зауважимо, порівняно короткий, ноги товсті довгі і передня з задньої пари подібні. (Згадаймо, що у справжньої коні передня і задня пари ніг анатомічно істотно розрізняються). Круп іграшки трохи нижче холки, але все дуже згладжено. Шия потужна і довга і разом з головою нагадує … валянок з вушками. Хвіст і гриву виготовляють зі скручених вдвічі пластилінових джгутів. Тепер ви схопили саму суть димковской іграшки, приступимо до справи.

Як будемо ліпити?

Я вибираю методом витягування з одного шматка тому, що фігурка коня виглядає дуже цілісною і монолітною.

Але не забудьте, що трохи пластиліну потрібно залишити на вуха, хвіст і гриву.

Коли конячка буде готова, пригладив її поверхню і додамо її мордочці простодушне вираз (намалюємо оченята і позначимо ніс), прикріпимо конічні вушка, гриву і хвостик.

Ось вона, миловидна пластилінова конячка, встала на нашому столі. Звичайно, треба б її розписати димковской візерунками, але -пластілін — ніяк не вийде.Візерунками прикрасимо розмальовку — наступного разу Підписуйтесь на оновлення блогу Handykids.ru — "З" і "ручна праця" для дітей поштою]

Ще про зображення коней читайте

Читайте також:

поділіться з друзями — натисніть на соціальні кнопки