30 ідей ландшафтного дизайну для приватної присадибної ділянки на фото

Приклади креативного ландшафтного дизайну для присадибної ділянки

Кожен присадибна ділянка або задній двір приватного домоволодіння заслуговує на увагу господарів. Створити унікальний, практичний і при цьому приємний зовнішній вигляд простору поряд з вашим будинком не так складно, як може здатися на перший погляд. В даний час необов'язково бути завзятим агрономом-любителем, щоб втілити в життя своє уявлення про те, як повинен виглядати приватний двір або ділянку на дачі. Сучасні технології, в тому числі і в сфері агрокультури, і велика кількість інформації щодо облаштування земельних ділянок можуть допомогти розставити пріоритети і спланувати організацію присадибної простору. Сподіваємося, що нижченаведена підбірка з прикладами останніх віянь в світі ландшафтного дизайну, надихне вас на звершення і реалізацію ідей на вашому земельному наділі.

Всю ландшафтну стилістику умовно можна розділити на три основні напрямки: геометричний, пейзажний і східний стиль. Безумовно, ніхто не стане стежити за канонічним виконанням елементів кожного стилю, і ці течії можуть гармонійно перегукуватися в рамках одного проекту.

Штучні водойми в приватних дворах

Присутність води на присадибній ділянці, в тому чи іншому вигляді, додає простору умиротворено і розслабляючого настрою, привносячи ще один елемент зв'язку людського житла з природою.

Чаша з водою, з якої безперервно тече вода, поміщена на майданчик, що імітує шахову дошку, за допомогою бетонних плит, темного галечного каменю і газонної трави. Перебіг води візуально пом'якшує геометричність всієї композиції.

На те, як тече вода, можна дивитися вічно. А якщо вона тече з акуратною кам'яної гірки у вигляді невеликого водоспаду, то можна насолодитися ще й естетичної стороною дії. М'яку зону відпочинку в цьому випадку вдалося організувати за допомогою дерев'яної садових меблів в світлих пастельних тонах.

Невеликі резервуари, викладені каменем з безперервним плином води — прекрасний спосіб прикрасити будь-який дворик, умиротворити і одночасно надати динамізму загальній атмосфері.

Облицювання штучної водойми збігається з плиткою на доріжках і майданчику для відпочинку, створюючи гармонійний ансамбль.

Цікаве оформлення доріжок на присадибній ділянці

З утилітарного елементу ландшафтного дизайну, призначеного лише для переміщення ділянкою, ваші доріжки можуть стати родзинкою оформлення присадибної ділянки. Крім іншого, доріжки дуже зручно використовувати для зонування простору приватного двору.

Доріжки з дрібного насипного гравію, сформовані за допомогою металевих або металопластикових напрямних, прості з точки зору облаштування та економічно вигідні. За допомогою гравію різних відтінків можна зонувати ділянку і освіжити його зовнішній вигляд.

Звичайна гравійна доріжка прекрасно поєднується зі складносурядної похилій гіркою з рослинами і камінням.

Доріжки, сформовані з кам'яних плит, обійдуться значно дорожче, але прослужать набагато довше, що в результаті окупиться в кілька разів.

Дорога до гаражу, вимощена каменем не тільки стійке і міцне покриття, яке прослужить довгі роки, але і прекрасний фон для акуратно підстрижених рослин в діжках і клумбах.

Ще один спосіб формування доріжок — комбінування різних матеріалів і складових. Камені на газоні або великі плити серед гальки — не тільки зручні, але й гарні. Такі композиції освіжають образ садової ділянки або заднього дворика.

Чіткість геометрії вражає уяву і створює неймовірно доглянутий вигляд присадибної ділянки.

Організація місця для відпочинку у дворі приватного домоволодіння

Мати можливість з комфортом розташуватися на свіжому повітрі, щоб почитати книгу, поспілкуватися з сім'єю або друзями, пообідати або просто розслабитися — бажання будь-якого власника присадибної ділянки або дачі. Для організації такого місця необхідно зовсім небагато — садові меблі на спеціально підготовленому майданчику, доріжка до неї і зелень навколо.

Зелена стіна з живих витких рослин стала відмінним фоном для організації затишного куточка для відпочинку.

За допомогою альтанки незвичайного дизайну вдалося сформувати приємне місце для розслаблення, захищене від сонячних променів, але не позбавлене світла і простору.

Невелика обідня зона під гілками старого дерева — прекрасне місце для сімейного обіду.

А ця розкішна їдальня зона на свіжому повітрі може вмістити не тільки домочадців, а й їх гостей.Теплі, приємні персикові відтінки знайшли відображення в обробці всіх поверхонь, меблів і предметах сервірування.

Мало який приватний двір або ділянку дачі обходиться без організації місця для барбекю або приготування страв в печі, на відкритому вогні. Якщо розміри ділянки дозволяють, то ансамбль з альтанки з обідньою зоною, кам'яна піч або мангал, м'яка зона відпочинку і обладнання для барбекю стануть неймовірно практичним і красивим альянсом.

І останнім штрихом в оформленні ділянки біля будинку може стати установка садових скульптур. Гіпсовими гномами для клумб вже нікого не здивувати. Останнім трендом в садово-паркової скульптури стали креативні варіанти виробів з різних матеріалів і їх комбінацій.