24 вольта 5А з комп'ютерного БП

24 вольта 5А з комп'ютерного БП

Потрібен блок живлення на24 вольта. У мене валяються 3 БП від комп'ютера 200W AT і 250 W АТС. Схеми стандартні на TL494. Чи можна їх переробити щоб не в 12 вольт давали, а 24 вольта 5А!. Якщо можна, то що для цього потрібно! Може бути перематать трансформатор і замінити діоди?

Якщо не можна то чому.

Нічого перемотувати не потрібно.

1. Потрібно отпаять середній висновок вторинної обмотки трансформатора від корпусу (нехай собі висить в повітрі). На нього можна підключити вентилятор, так як на ньому, якраз, 12В вийде після переробки.

2. Випаяти деталі випрямляча ланцюга +5, 5В, 12В (і 3.3В, якщо вона виконана окремо як і 5-й і 12-й вольтові канали), або, хоча б, відключити їх.

3. Додати до діодів каналу 12В ще два діода (отримавши бруківку схему випрямляча), або просто поставивши окремий місток випрямляча, мінус якого посадити на корпус (туди, куди раніше був припаяний середній висновок вторинки).

4. Замінити електролітичні конденсатори каналу 12В (стоять на 16В, при 24В вони повзривать).

5. Обчислити ланцюга стабілізації вихідної напруги, видалити резистор зворотного зв'язку стабілізації каналу 5В, і збільшити опір резистора зворотного зв'язку стабілізації каналу 12В так, що б на виході вийшло 24В.

Усе.

Таким чином я отримував 28В від блоку без перемотування трансформатора.

Здорово! Завтра буду тренуватися! Про результати розповім.

Сподіваюся, Ви в курсі, що Вам знадобиться шукати висновок №1 мс TL494.

А то я не дописав, що всі переробки на Ваш страх і ризик, і розраховані на тих, хто знайомий з схемотехнікою БП РС.

Розібрав БП 250 W. Випаяв деталі з +5 В, 5В, 12В, 3.3В.

Під рукою не знайшлося потрібних діодів і конденсаторів.

З підбором резисторів на 1 висновок TL494 — зрозуміло.

У процесі переробки БП виникли питання:

Там стояв діод на харчування TL494 висновок 12. А як тепер живити її?

Чи потрібно перемотувати дроселя на кільці і на стрижні на нове напруження 24в. На кільці виходить 2 витка на вольт. На стрижні 1,5 витка на вольт.

Діод, живиться 12-й висновок мс, потрібно підключити анодом до виходу + 24В. Зазвичай, він підключений перед дроселем групової стабілізації, тепер же, його потрібно поставити після дроселя. Можна його посадити на середній висновок трансформатора.

Дросель, в принципі, перерахувати б.

Подивився тільки що свою схему. Рідна обмотка містила 30 витків. Перемотана на 40 витків.Напруга у мене 28В, так що, пропорція порушена. Мабуть, я його перераховував на ток 15А.

У Вас ток, всього, 5А, так що, можете просто подвоїти число витків.

У мене на дроселі всього дві обмотки. Одна на + 28В основного виходу, і + 14В для живлення вентилятора. Друга містить в 2 рази менше витків тонше дроти.

Харчування на вентилятор береться з середнього виводу вторинки через діод.

Я дроселі взагалі не чіпав — цілком нормально працюють! Треба єдине, перевірити на нагрів. Якщо гріються при максимальній потужності — тоді вже ними і треба займатися, але жодного разу не було потрібно!

Робив блоки живлення з регулюванням вихідної напруги від 2,5в до 25, струм від 10 до 25А.

Borodach: Робив блоки живлення з регулюванням вихідної напруги від 2,5в до 25, струм від 10 до 25А.

А детальніше можна. У мене лежить неск-ко штук без діла. Треба б зробити типу такого. Правда в Радіо була стаття на цю тему, з індикацією на ПВ2 і з / д матрицею. Та й в мережі інфа попадається. Але зайві уточнення не завадили б. Як виконана індикація у Вашому варіанті?

Індикацію зробив на двох Мікроамперметр (малогабаритних) — один напругу, інший -струм. Трансформатор підключив без середньої точки — "повноцінний міст". З діодів Шотки (подвійні підключив в паралелли) зібрав місток. Щоб на виході отримати напруга від 2,5 вольт встановив дільник з 14вивода з однакових резисторів — для отримання стабільного напруги 2,5в з 5в.

Все інше — приблизно так само як і в численних статтях на цю тему. Прибрав все захисту, крім струмового (в високовольтної частини).