1С: Питання і відповіді — Як в 1с подивитися боржників? 1С Бухгалтерія 8

як зробити оборотно сальдову відомість по контрагенту

Як в 1с подивитися боржників? 1С Бухгалтерія 8.2

У нашому світі, рідко у якого активно працюючого підприємства не утворюється група контрагентів, які заборгували певну суму. Природним буде питання «Як в 1с подивитися цих боржників?». Деякі бухгалтери, у яких виникає питання про боржників намагаються розшукати в інтерфейсі 1С спеціалізовану обробку або звіт для відбору даних по дебіторської заборгованості контрагентів. Однак програма 1С, в конфігурації Бухгалтерія, не має такого інструменту.

«Що ж робити»: — природно, скаже зацікавлений читач. Поспішаймо його заспокоїти. Звичайно, така багатофункціональна облікова програма, як 1С Підприємство має в своєму складі багато різних масштабованих засобів, що дозволяють виконувати масу завдань. І інформація по дебіторської заборгованості контрагентів не буде винятком.

Розгляд проведемо у всім відомій конфігурації 1С Бухгалтерія для України.

Для початку звернемося до предметної області. Визначимо, де ж власне зберігається інформація про поточної дебіторської заборгованості за продукцію (товари, роботи, послуги). «Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій» для обліку цих коштів відводить рахунок 36 "Розрахунки з покупцями і замовниками". Причому, на 361 субрахунок служить для розрахунків з вітчизняними покупцями », 362 -« Розрахунки з іноземними покупцями », 363« Розрахунки з учасниками ПФГ », 364« Розрахунки за гарантійним забезпеченням ».

За дебетом рахунка 36 «Розрахунки з покупцями і замовниками» відображається продажна вартість реалізованої продукції, товарів, виконаних робіт, наданих послуг (в тому числі на виконання бартерних контрактів), яка включає ПДВ, акцизи та інші податки, збори (обов'язкові платежі), що підлягають перерахуванню до бюджетів та позабюджетних фондів та включені у вартість реалізації, за кредитом — сума платежів, що надійшли на рахунки підприємства в банківських установах, в касу, та інші види розрахунків. Сальдо рахунку відображає заборгованість покупців та замовників за одержану продукцію (роботи, послуги).

Отже, виходячи з вищенаведеного та процитованого, досить визначити сальдо потрібного нам рахунок або субрахунку відповідно до контрагентом або в загальному по організайії. Зробити це можна як в звіті «Оборотно-сальдова відомість» (ОСВ), так і за допомогою звіту «Оборотно-сальдова відомість по рахунку». Так, як управління першим звітом ми розглянули в одній з наших попередніх статей, звернемося до ОСВ за рахунком.

Для формування цього звіту відкриємо пункт головного меню 1С «Звіти» і виберемо однойменний підпункт «Оборотно-сальдова відомість по рахунку». У відкрилася відомості виберемо рахунок 36. Справедливості заради відзначимо, що також перейти до цієї точки в формуванні звіту можна вибравши посилання «ОСВ за рахунком 36» на закладці «Продаж» панелі функцій.

Отже, зазначимо необхідний період, організацію і 36 рахунок. Якщо необхідно зробити вибірку за розрахунками відповідно до виду контрагентів, то можна вказати субрахунку рахунку 36.

Закінчивши вибір параметрів натиснемо кнопку «Сформувати звіт». після нетривалого часу буде виведений перелік контрагентів з угрупованням по всім субконто рахунку.

Вобщем то на цьому створення ОСВ за рахунком 36 "Розрахунки з покупцями і замовниками" можна вважати завершеним. Але ми розглянемо ще можливості звіту в плані більш точного управління, угруповання і відбору даних.

Якщо поглянути в правий верхній кут форми звіту, можна помітити меню, в якому доступні кнопки «Діаграма», «Налаштування» і «Історія». За кнопці «Історія» можна вибрати збережені варіанти використовувалися раніше параметрів. За кнопці «Діаграма» буде, після перебудови даних, виведена інформація в наочній формі.

Детальніше зупинимося на можливостях, які стають доступними після натискання на кнопку «Налаштування». Після цього дії відкриється додаткова панель з параметрами «Показники», «Угрупування» і «Відбір».

Наприклад, сформуємо наочний звіт з угрупованням тільки по контрагентам. для цього досить зняти галочки з двох непотрібних субконто рахунку в панелі «Угруповання». Ми залишаємо тільки галочку біля контрагентів. І натискаємо кнопку формування звіту.

Якщо у контрагентів в колонці «Тип угруповання» вибрати опцію «З групами», буде проведена сортування даних по групам контрагентів.

У разі, якщо нам необхідна інформація по конкретному контрагенту, потрібно додати відбір по контрагенту. Це робиться в секції «Відбір».

За кнопці «Друк» сформовану відомість можна роздрукувати на принтер.

Ось так формується звіт «Оборотно-сальдова відомість по рахунку» 36 або по його субрахунках. Основні принципи управління ми розглянули, так само маніпулювання і угруповання проводиться і за іншими параметрами, будь то, наприклад договори або розрахункові документи контрагентів.

Для документального оформлення дебіторської заборгованості існують документи «Акт звірки взаєморозрахунків» і «Інвентаризація розрахунків з контрагентами». Доступ до них спрощений, ці документи розташовані знизу закладки «Продаж», на панелі функцій.

Зауважимо, в контексті піднятої теми «Як в 1с подивитися боржників?», Що рішення іншого рішення фірми 1С — «Управління виробничим підприємством» (УПП) має значно ширші можливості по роботі з управлінням дебіторською заборгованістю.

У разі, якщо у Вас виникнуть будь-які складності, зв'яжіться з нами, ми обов'язково допоможемо.

Обговорити операцію і поставити по ній питання можна в форумі «1С: Питання і відповіді».

Якщо у Вас з'явилися питання по статті або залишилися невирішені проблеми обговорити їх Ви можете на Форумі 1С Питання і відповіді

Додати коментар Скасувати відповідь

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

Заходьте в «Однокласники»!

Реєструйтеся в «Вконтакте»!

теми форуму

Списання малоцінкі. advanter, 12.06

Допоможіть новачку !!!). advanter, 12.06

Помилка потоку 1с 8.2 Підприємство після поновлення SOS. advanter, 07.06

Змінити назву підстави на друкованій формі. advanter, 16.05

Рух грошових коштів за період з відповідальним. advanter, 25.04

1с Підприємство. склад. advanter, 20.03

Купівля фасованого товару. advanter, 04.03

Вибачте питання щодо 1 С підприємство 8,1 і 8,3. advanter, 23.02

Як вивести рядок залік авансу автоматично?. advanter, 23.01

Вивчення питань платформи "1С: Підприємство 8". advanter, 18.01

Автоматизація тендерного відділу. Enter, 16.01