12 способів списати на іспиті

12 способів списати на іспиті або заліку

Все знати неможливо. І чим більше ми вчимося і вчимо, тим більше це розуміємо. Навряд чи все навіть на першому курсі інституту можна зустріти людину, яка жодного разу не списував.

На сьогоднішній день варіантів і способів списати на іспиті або заліку — безліч. У цій справі тепер важливе місце займає сучасна техніка. Це пов'язано з тим, що обсяги інформації, яку обробляє людина, стрімко збільшуються.

Сьогодні на іспиті в хід йде все: від списування з підручника, до електронних шпаргалок.

12 способів списати на іспиті або заліку:

бомба — це різновид шпаргалки, що представляє собою заздалегідь написаний відповідь на питання, який здається замість листочка, на якому ви пишете (або не пишете) на іспиті.

Іноді є єдино можливим способом списати на іспиті або заліку і здати предмет, проте має такі недоліки:

 • при великій кількості питань папір великого формату важко заховати і в ній легко заплутатися;
 • не завжди заздалегідь відомо на якому папері ви будете писати (листок формату А4, або ж листочок в клітинку);
 • в квитку не завжди одне питання, які конкретно питання будуть в квитку також не завжди відомі;
 • викладач може поставити розпису на листочках перед початком іспиту, або проштампувати їх;
 • викладач може помітити, що ви протягом іспиту нічого не писали, а потім здали списаний аркуш.

Для простоти списування можна дати наступні поради:

 • не пишіть бомби на всі питання, а тільки на ті, які представляють для вас особливу складність;
 • пишіть питання всередині подвійного аркуша, щоб зовні складений навпіл він виглядав як чистий;
 • підписуйте кожен листочок олівцем, щоб точно знати яке питання ви дістаєте і здаєте, а підпис можна було стерти.

З власного досвіду: якщо бомб небагато (близько 5), то складені одна в іншу вони виглядають як пара чистих листочків, і викладач не звертає уваги.

У будь-якому випадку, діставши бомбу, з неї списати простіше, ніж з маленькою шпаргалки, адже можна на ній трохи попідкреслювану і зробити вигляд, що це ваш чернетку, а ви з нього тепер переписуєте начисто.

Також однією з різновидів бомб є «невидимі» бомби.При їх написанні під звичайну бомбу підкладається чистий аркуш, а на ручку потрібно тиснути якомога сильніше, щоб на чистому аркуші «закарбувалися» букви. На іспиті цей нібито чистий аркуш необхідно просто розташувати під потрібним кутом.

2. Маленькі паперові шпаргалки

Класичний і «старий» спосіб списування на іспиті або заліку, Але при цьому чи не найскладніший.

Шпаргалки робляться або у вигляді гармошки, або у вигляді міні-книжки. Вони можуть бути написані дрібним шрифтом від руки, або надруковані 4-6 шрифтом. Для цього лекції повинні бути або спочатку в електронному вигляді, або відскановані в високій якості.

Складнощі при списуванні виникають наступні:

 • труднощі в пошуку при великій кількості шпаргалок;
 • труднощі підготовки шпаргалок (довго писати, дорого сканувати, довго вирізати);
 • ці шпаргалки — найпомітніші для викладача, адже студенту доводиться придивлятися до однієї невеликої області;
 • з огляду на невеликий розмір, такі шпаргалки можуть вивалитися звідусіль, де ви їх ховаєте, можуть залишитися під партою, і, найжахливіше, — в листочках, які ви здаєте викладачеві;
 • шпаргалку періодично потрібно буде кудись ховати, і в такі моменти сидіти склавши руки, що зайвий раз звертає увагу викладача в вашу сторону.

Однак, навіть в цьому випадку можна списати вельми успішно, якщо слідувати декільком правилам: нумерації і ділення. Якщо шпаргалок багато, то зміст просто необхідно. Найпростіше зробити наступним чином: кожному тематичного розділу дають номер. Наприклад: Поняття «держава» — 5.0.0

2. Кожному параграфу — теж. Кожному тематичному фрагменту (5-10 рядків) теж. У нумерацію найкраще включити номер сторінки. Також не варто складати всі шпаргалки в одне місце, розділіть їх на частини, найкраще на 2-4.

З власного досвіду: щоб маленьку шпаргалку було можна швидко заховати і швидко дістати, надіньте на праву руку (або ліву — в залежності від того, який пишіть) напульсник, в який будете її «засовувати». При цьому не забудьте, що рукава одягу повинні його повністю приховувати.

3. Інтернет

Списування з інтернету на сьогоднішній день — це досить поширений і одночасно складний спосіб списування на іспиті або заліку, Він має свої особливості. Найголовніше — це наявність телефону, що підтримує вихід в мережу.

 • вашого питання в мережі може не бути, або ж він може бути висвітлений недостатньо добре;
 • викладачі бачить, що ви сидите «в обнімку» з телефоном;
 • пошук інформації в інтернеті займає досить багато часу, і ви можете просто не встигнути знайти потрібний матеріал;
 • в самий невідповідний момент у вас можуть закінчитися гроші на телефоні, або ж зв'язку в аудиторії не буде.

Перший і найголовніший порада, яку можна дати в цьому випадку — запасіться двома телефонами. Один вам потрібен для списування, і він повинен знаходитися поза увагою викладача, а інший навмисно кладеться на чільне місце, щоб відвести від вас підозри. Але проблема залишається проблемою — заховати чималий телефон, який активно вами використовується — складно.

Такий спосіб хороший в тих випадках, коли контроль знань проводиться несподівано, без попередження. В цьому випадку він є практично єдиним способом списати.

4. СМС, MMS і аська

Для реалізації такого способу списування на іспиті або заліку вам знадобиться партнер, який перебуватиме з вами на зв'язку протягом іспиту. Схема така: ви посилаєте питання — вам приходить відповідь.

Недоліки у такого способу практично всі такі ж, як і у попереднього, крім того, сюди можна додати маленьку швидкість набору і передачі повідомлень, що забезпечить в кращому випадку тільки коротку відповідь на питання. Крім того, партнер може просто не впорається із завданням і не знайти відповіді, помилитися.

5. Списування з телефону

Списування з телефону реалізується декількома способами:

 1. На цифрову камеру фотографуються лекції, а потім завантажуються у вигляді картинок і на іспиті просто проглядаються зі збільшенням.
 2. За допомогою спеціального програмного забезпечення. У телефон середньої конфігурації, який підтримує Wap, Java і Bluetooth, вільно поміщається кілька книг. Для цього необхідно завантажити програму Book Reader, яка з тексту Word робить Java-книгу для мобільного. Вийшло додаток закачується в телефон. Крім цього, зараз в мережі вже можна знайти достатньо готових шпаргалок на телефон з багатьох предметів.
 3. Як варіант, в телефон можна попередньо забити кілька смс з відповідями на квитки, зберегти в чернетках, а на іспиті просто переглянути.

недоліки такого способу списування на іспиті або заліку:

 • важко заховати телефон;
 • шукати шпаргалку доведеться довго;
 • при натисканні кнопок мобільного, буде проводитися відповідний звук, який може привернути зайву увагу;
 • викладачі бачить, що ви сидите «в обнімку» з телефоном.

6. Написати на столі

Спосіб непоганий, але вважати його надійним не можна. Для реалізації, як мінімум, вам необхідно побувати в кабінеті, де буде проходити іспит, заздалегідь і написати шпаргалку на столі. Найкраще це зробити звичайним олівцем, не сильно жирно, але і так, щоб можна було прочитати. З відстаней 1,5 м таку шпаргалку не буде видно зовсім.

 • іспит може бути перенесений через незалежні від вас причин в інший кабінет;
 • вас можуть попросити сісти за інший стіл;
 • вашу шпаргалку можуть помітити до іспиту і стерти;
 • викладач може помітити, що стіл списаний;
 • обсяг тексту шпаргалки дуже обмежений.

Загалом, спосіб непоганий, але при здачі повноцінного іспиту малореалізуем. Простіше і зручніше за все його застосовувати при періодичних контрольних зрізах, при яких шпаргалка пишеться на перерві безпосередньо перед контрольною.

7. Гарнітура, мікронаушнік

Мабуть, найефективнішим способом списування на сьогоднішній день є списування «по голосу». Для цього вам знадобляться: MP3-плеєр з гарнітурою або звичайний телефон з гарнітурою. Краще, якщо гарнітура буде з Bluetooth.

Тут можна виділити також 2 способу списати на іспиті або заліку:

1) Вам диктує відповіді на питання ваш партнер по стільникового зв'язку. Здає іспит непомітно для всіх слухає відповідь на квиток.

Тут є два істотні моменти.

Перший: як заховати навушник / гарнітуру? Для дівчат, що мають волосся хоча б середньої довжини, це не складе труднощів: варто лише одягнути кофточку з довгим горлом, провід від гарнітури пропустити під кофтою і розпустити волосся. Хлопцям в цьому випадку складніше, і надходять звичайно в такий спосіб: навушник примотується скотчем до зап'ястя, сам провід проходить в рукаві. Для того, щоб чути текст, необхідно піднести руку до голови (як ніби ви думаєте, підпираєте голову). В цьому випадку справжнім порятунком стане мікронаушнік. Мініатюрний навушник тілесного кольору поміщається в вушне отвір. Він має настільки малий розмір і такий колір, що його не можна помітити в вушній раковині. Підключається він до bluetooth — гарнітурі, яка повідомляється з Вашим телефоном.

Другий момент, що ускладнює такого роду списування — то, як ваш партнер дізнається номер питання. Варіантів кілька: або ви шепочете, або телефонуєте заздалегідь і партнер чує все, в т.ч. номер вашого квитка, або відсилаєте питання по смс, або домовляєтеся про те, що як тільки сядете за стіл і кашляне, на іншому кінці дроту вам починають читати питання. Як тільки доходите до потрібного, ви знову кашляєте.

 • відсутність зворотного зв'язку з партнером, звідки можливість не встигнути записати, що не розчути, записати відповідь на інше питання;
 • стільниковий зв'язок може бути відсутнім взагалі, може розірватися, або ж у вас можуть закінчитися гроші;
 • гарнітура (якщо вона не bluetooth) може випасти з гнізда в телефоні, і голос диктора почують багато, в т.ч. викладач;
 • викладач в тиші аудиторії може почути те ж, що чуєте ви;
 • ваш партнер може не впоратися з покладеними на нього обов'язками;
 • якщо ви перегортуєте треки, записані заздалегідь, то це займе чимало часу, і ви можете в них заплутатися при великій кількості.

Поради, засновані на власному досвіді:

 1. Списувати з гарнітури дуже зручно, якщо питань багато, вони об'ємні, а викладач не занадто молодий.
 2. Найкраще записувати відповіді заздалегідь на диктофон, але не за одну ніч перед іспитом, тому що до ранку ви ризикуєте залишитися без голосу.
 3. При використанні дротової гарнітури, варто заклеїти скотчем або пластиром динаміки на самому телефоні для того, щоб в разі випадання шнура гарнітури з роз'єму, ніхто нічого не почув.
 4. Використовуйте мікронаушнік тілесного кольору.

8. Шпаргалки на тілі

Шпаргалки, написані на тілі, до сих пір користуються великою популярністю. Тут класикою є шпаргалки на руках, приховані під довгим рукавом. Для дівчат підійде спосіб з написанням тексту на ногах під спідницею. Навіть якщо викладач що-небудь помітить, то довести не зможе точно, не буде ж він заглядати вам під спідницю.

9. Ручка-шпаргалка

Ручка-шпаргалка зовні являє собою звичайну ручку, однак, якщо потягнути за смужку збоку, то висувається накручений всередині неї рулончик білого паперу, на якому і пишеться шпаргалка.

недоліки цього способу списування на заліку або іспиті очевидні: по-перше, викладачі теж знають про такі ручках, а, по-друге, обсяг такої шпаргалки дуже обмежений, і існує можливість «заїдання» паперу, або її розриву в самий невідповідний момент.

З власного досвіду: Ідея хороша, викладачі не звертають уваги на ручку, однак, папір заїдає дійсно часто.

10.Електронний органайзер і програмовані калькулятори

Спосіб простий: в органайзер заздалегідь записуються всі відповіді, а викладачеві це все подається як звичайний калькулятор.

 • викладач не дурень, і цілком може відрізнити калькулятор від органайзера;
 • записувати шпаргалки в органайзер дуже довго.

Програмовані калькулятори можуть зберігати текст, формули і навіть картинки. Додаткова пам'ять дозволяє зберігати програмне забезпечення, перетворивши калькулятор в кишеньковий ноутбук.

11. «видряпування» шпаргалок на предметах

Спосіб дуже складний у виконанні, але зате робиться «на століття».

На будь-яких предметах (ручках, лінійках, калькуляторах) голочками видряпувала текст.

12. Ручки з «невидимим» чорнилом

Механізм дії наступний: на листочку заздалегідь пишеться текст такою ручкою, а потім на іспиті досить просто посвітити на нього джерелом світла, розташованому на іншому кінці ручки. Текст буде видно.

Вище наведено далеко не повний список різного роду шпаргалок, проте, успішність здачі або не здача іспиту далеко не в тому, як ви списуєте, чи правильно використовуєте шпаргалки і куди їх ховаємо. Це залежить від того, чи хоче викладач, щоб у нього списували. Адже, як відомо, немає таких шпаргалок, з яких можна списати непомітно.

Загалом, Відмінники RU бажають Вам вдалих іспитів. Списуйте і не палітесь! Ми знаємо про студентів все, нам можна довіряти і дипломна робота на замовлення недорого можлива тільки у нас!

Ви також можете ознайомитися з іншими статтями:

Якщо ви вирішили використовувати шпаргалки для здачі іспиту чи заліку, вчіться відчувати викладача. Якщо ж він уже засумнівався у вашій чесності, або прямо попросив УБР

ВАКАНСІЇ КОМПАНІЇ

При замовленні дипломної роботи мова на захист в подарунок!